Aktywność społeczna

„Jesteśmy tym, co w życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem.” Arystoteles

Fundacja #SayStop

Chcemy Wam  przedstawić wyjątkową Fundację

#SayStop integruje i wspiera kobiety, które doznały dyskryminacji, mobingu, czy nierównego traktowania w służbach mundurowych. To niesłychanie silnie zmaskulinizowane środowisko, w którym stereotypy zdają się być silniejsze, niż gdziekolwiek indziej. 

Ministerstwo Obrony Narodowej nie prowadzi statystyk związanych z mobbingiem w tej branży. Dlatego opinii publicznej trudno nawet właściwie ocenić skalę tego problemu. 

Potrzeba siły, determinacji, odwagi i energii, żeby unaocznić skalę problemu i zmotywować środowisko do zmian strukturalnych. Wszystkie te cechy znalazły w sobie założycielki Fundacji #SayStop Joanna Jałocha- była oficer Żandarmerii Wojskowej oraz Katarzyna Kozłowska – była operatorka GROMu. 

Problemy, z którymi na co dzień mierzą się założycielki i członkinie Fundacji są dla nas istotne. Łączą nas bardzo podobne idee i wartości, dlatego już po pierwszym spotkaniu wiedziałyśmy, że chcemy połączyć nasze siły.

Tak oto zrodził się plan partnerskiej współpracy. Chcemy włączyć się do czynnej współpracy z Fundacją w obszarze edukacji, profilaktyki antymobbingowej i antydyskryminacyjnej. Już wkrótce opowiemy Wam o tym więcej. 

Fundacja Dignum

Ideą Roku Kobiet jest dzielić doświadczenia, pasje, wzajemne inspiracje i przedsięwzięcia. Wśród tych ostatnich, poza ideami skupionymi wokół biznesu, są także bardzo ważne inicjatywy społeczne. O nich też chcemy pisać.

DIGNUM, znaczy GODNY. Poznajcie Fundację, której misją jest wsparcie osób starszych i niepełnosprawnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. 

Założycielkami Fundacji są Dagmara Szymczak i Kamila Cal-Całko. Ten niezawodny duet, bazując na osobistych doświadczeniach, uwrażliwia otoczenie i działa na rzecz podopiecznych zmagających się na co dzień z wieloma ograniczeniami. Obejrzyjcie wideo, poznajcie tę piękną inicjatywę i… dołączcie się do wsparcia i szacunku dla seniorów.

 

https://www.facebook.com/102372378194003/videos/348024119647156

#RokKobiet