Ambasadorki – Biznes

Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego” – Estee Lauder

 Agnieszka Zając – Gaspard

Biznes

Managing Partner Odgers Berndtson, Luksemburg oraz Członek Rady Nadzorczej Amnesty International w Luksemburgu.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Linkedin: Agnieszka Zając

Managing Partner Odgers Berndtson, Luksemburg. Członek Rady Nadzorczej Amnesty International w Luksemburgu.

Kielczanka, po studiach na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Institut de Gestion w Rennes we Francji i ostatnio po programie Aspiring Boards Members na INSEAD, również we Francji.       Po studiach wyjechałam do Brukseli, na staż podyplomowy. Po jego ukończeniu, otrzymałam propozycję długoterminowego stażu w sekcji Future Step – Korn Ferry Middle Management, od jednej z wiodących firm, specjalizujących się w Executive Search w Brukseli i nieco później w Luksemburgu.

Kolejnym etapem była praca w Antal Intrenational Luksemburg, jako Consultant, gdzie spędziłam kilka lat, pod koniec jako Partner. W międzyczasie, pozyskiwałam doświadczenie w Deloitte Human Capital Luksemburg, rekrutując dla klientów Deloitte. W 2014 roku, dołączyłam do firmy byłego Partnera KF w Luksemburgu, jako Senior Consultant. W 2018 roku otworzyłam własną działalność, franczyzę Odgers Berndtson na Luksembourg : 62 biura na świecie, 30 krajów, C-level i Board recruitments.

Pracuję z zespołem 4 osób i specjalizuję się, podobnie jak od początku moich headhunterskich doświadczeń, w rekrutacjach executives i non executives, do przemysłu, usług, sektora not for profit i do sektora publicznego. Poza pracą, moją pasją są dzieci, podróże, dobre książki, joga, Mindfulness i oczywiście jogging.

W projekcie #RokKobiet chciałabym podzielić się moim doświadczeniem ze strefy zawodowej, ale również prywatnej. Do etapu, w którym teraz jestem doszłam pracą, ale przede wszystkim pozytywnym podejściem, i wierzę, że jestem cały czas na początku mojej drogi życia.

Codzienna nauka jest dzisiaj rzeczywistością. Mamy przed sobą nieustannie nowe wyzwania, trzeba się z nimi mierzyć. Dobre czy złe decyzje, trzeba je podejmować. Bo każda decyzja gdzieś nas prowadzi, jeśli na początku mamy jako taki plan na życie i wartości, od których nie chcemy odstąpić. Do zobaczenia i usłyszenia niebawem!

https://www.odgersberndtson.com/en-in

Agnieszka Gasparska

Biznes

Trener głosu i publicznego wypowiadania się, koordynatorka Klubu Przedsiębiorczych Mam w Warszawie. Od 7 lat prowadzi firmę Poezja głosu.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Facebook: Poezja Głosu
Linkedin: Poezja Głosu

Można powiedzieć kobieta „orkiestra”: występuję na scenie jako konferansjer, uczę jak mówić poetycko, organizuję spotkania i warsztaty, tworzę wywiady z przedsiębiorczymi kobietami, wydałam książkę dla dzieci.

Od 7 lat prowadzę firmę Poezja głosu, jestem trenerem głosu i publicznego wypowiadania się. W prosty i przyjazny sposób pomagam innym mówić bardziej poetycko i elektryzująco, a do tego z wewnętrznym przekonaniem. Uwielbiam ćwiczyć dykcję i pomagam w tzn. międzyczasie nabyć umiejętności wyraźnego wysławiania się. Przekonuję, że wypowiadanie się na scenie może być ekscytujące, a nie przerażające 😉 Pomagam ludziom mówić pewniej, wyraźniej i bez stresu, w zgodzie ze sobą, pomagam zdefiniować problemy i obawy – skutecznie je rozwiązuję. Przygotowuję do prezentacji, wystąpień publicznych, a także nagrań. Pracuję w oparciu o mocne strony, talenty i pozytywną informację zwrotną. Tworzę warsztaty z emisji głosu i przemawiania publicznego.

Koordynuję i organizuję spotkania Klubu Przedsiębiorczych Mam w Warszawie, prowadzę konferencje i wywiady z przedsiębiorcami również w formie online. Uczestniczę w spotkaniach klubu Toastmasters Business Leaders, gdzie sama występuję i ćwiczę przemówienia publiczne oraz improwizację, a także daję informację zwrotną dla innych członków klubu. W tej kadencji pełnię rolę Prezesa Klubu.

Z wykształcenia jestem logopedą, filologiem języka polskiego, pedagogiem specjalnym (wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka) oraz terapeutą Integracji Sensorycznej 1. Stopnia. Miałam doświadczenie pracy w żłobku i przedszkolu jako nauczyciel, nauczyło mnie to cierpliwości i uświadomiło, że nie ma jednego rozwiązania dla wszystkich, trzeba szukać indywidualnego podejścia i odrębnej drogi do rozwoju.

Mam troje dzieci, zainspirowały mnie do wydania multisensorycznej książeczki: „Paweł i Gaweł czytaj, słuchaj, koloruj” , w której użyczam swojego głosu.

Moje motto to „Bój się i rób”. A oprócz tego, wierzę, że realizacja własnych pragnień prowadzi do sukcesu i zadowolenia w życiu.

W kobietach jest niesamowita siła. Wierzę, że w zespole jesteśmy w stanie zrobić więcej i przyjaźniej, a cele, które sobie ustalamy, zrealizujemy szybciej w grupie. Wspieram kobiety na co dzień w Klubie Przedsiębiorczych Mam, wiem jak ważne jest, aby mieć z kim porozmawiać. Dziewczyny często dzielą się problemami lub sukcesami, pytają o rozwiązania.

Moje przesłanie? Każda z nas jest wyjątkowa, tylko musimy w to uwierzyć 😊
www.poezjaglosu.pl

Aldona Bochen

Biznes

Dyrektor Administracyjny Biznes Klub Polska, współzałożycielka warszawskich klubów Toastmasters Leaders, Vistula Toastmasters Leaders i Toastmasters Business Leaderstrener, a także trener wystąpień publicznych i moderator sesji networkingowych.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Mądrzy przedsiębiorcy współpracują, pozostali konkurują – hasło klucz, które przyświeca mi w szczególności w strefie zawodowej. Jestem trenerem i doświadczonym (śmiało mogę tak powiedzieć) moderatorem sesji networkingowych. Moderowałam na wielu konferencjach branżowych, na zlecenie klientów czy jako organizator eventów. Jako trener specjalizuję się w wystąpieniach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem autoprezentacji, moderowania dyskusji i storytellingu. Jestem jednym z założycieli warszawskich Klubów Toastmasters Leaders, Vistula Toastmasters Leaders i Toastmasters Business Leaders. Cały czas doskonalę swój warsztat mówcy oraz rozwijam się na ścieżce liderskiej. Chętnie przekazuję swoją wiedzę szkoląc przedsiębiorców w zakresie skutecznej komunikacji interpersonalnej. 

Jako dyrektor administracyjny w polskiej organizacji rekomendacji biznesowych Biznes Klub Polska, projektuję, wdrażam i dbam o prawidłowe funkcjonowanie procesów w zespole. Korzystając z wcześniejszego doświadczenia zawodowego przygotowuję też szkolenia dla naszych klientów. 

Jestem praktykiem z zakresu nawiązywania nowych kontaktów biznesowych, zarządzania nimi i przekuwania ich w kontrakty. Od 2009 do 2016 roku byłam członkiem BNI. W ramach członkostwa prowadziłam jako trener wewnętrzny wiele szkoleń z zakresu networkingu, rekomendacji. Nie obce jest mi również doświadczenie dziennikarskie: jako zastępca redaktora gazety internetowej kierowałam pracą kilkudziesięcioosobowej redakcji najstarszego bydgoskiego portalu internetowego. Dzięki tym doświadczeniom chętnie piszę artykuły i teksty marketingowe.

Z wykształcenia biolog, niegdyś introwertyk. Teraz przedsiębiorca lubiący kontakty z ludźmi, dyskusje, wymianę doświadczeń. Pewnie dlatego w życiu prywatnym i zawodowym wyznaję zasadę, że nasze wybory nie muszą nas ograniczać i zawsze możemy poszerzać wiedzę i doświadczenia w zupełnie nowych obszarach. To także przyczyna, dla której biorę udział w projekcie #RokKobiet. Mam nadzieję, że natchnie wiele z nas do działania i sama wiele się nauczę. 

Anett Szentesi

Biznes
Senior Corporate Dealer || Product Manager || Corporate Banking || FX & Rates || Markets

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Linkedin: Anett Szentesi

Jestem absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Johannes Gutenberg Universitaet w Mainz.

Od 2007 roku pracuję w bankowości, jako Dealer korporacyjny, obsługując klientów w ich wszelkich potrzebach zabezpieczeniowych (rynek walutowy oraz stopy procentowej). W ostatnich latach zajmowałam się również wdrażaniem regulacji (EMIR, MIFIR), które nakładane są na rynki finansowe.

W 2013 roku otrzymałam tytuł CFA (Chartered Financial Analyst).

Wierzę w ciągłą naukę i podnoszenie swoich umiejętności i kwalifikacji, gdyż tylko w ten sposób przybliżamy się  do osiągnięcia rozwoju osobistego.

Moją pasją jest poznawanie i łączenie różnych kultur (z pochodzenia jestem węgierką) oraz ruch w każdej formie: rower, narty, a przede wszystkim górskie wędrówki.

W życiu prywatnym też poszerzam swoje horyzonty, otwieram się na nowe wyzwania:  dzięki temu zdobyłam tytuł nurka zaawansowanego AOW i eksploruję wspaniały podwodny entourage.

Podjęłam się też kursu instruktora jogi. 

Prywatnie jestem mamą dwójki wspaniałych maluchów : Laury 7 letniej i 5 letniego Adasia, z którymi razem zdobywamy świat poprzez odkrywanie siebie każdego dnia i podróże – te małe i duże.

W ostatnich latach jestem też zaangażowana w inne inicjatywy wspierające szeroko rozumianą różnorodność. Mam przyjemność być założycielką i ambasadorką w Polsce międzynarodowej inicjatywy 30% Club, której celem jest zwiększenie reprezentacji kobiet w zarządach i radach nadzorczych do 30% do 2030 roku. Ostatnie badania wyraźnie pokazują, że działania zmierzające do zwiększenia diversity przyczyniają się do wzrostu efektywności spółek.

Do #RokKobiet przystąpiłam, ponieważ głęboko wierzę w tego typu inicjatywy. Ja sama otrzymałam mnóstwo pomocy od kobiet, uważam, że między kobietami jest wyjątkowa więź i należy to kultywować i rozwijać poprzez wsparcie czy edukację. Każda z nas jest wyjątkowa i może pomóc na swój indywidualny sposób.

Joanna Chmielewska

Biznes / Społeczeństwo

Absolwentka ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim, doradca finansowy, na co dzień wspiera i doradza przedsiębiorcom.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Jestem doradcą finansowym. Przez kilkanaście pierwszych lat pracy byłam związana z działem analiz w bankowości korporacyjnej, od kilu lat doradzam przedsiębiorcom. Uwielbiam moją pracę, a poza nią: kwiatki, muzykę, koty, książki, rozmowy o sensie życia, Bieszczady i moich dwóch Synów, niekoniecznie w takiej kolejności 😉  

Wydaje mi się, że wszystkie mądre i ważne rzeczy już napisano. Tak też jest wiele „złotych myśli”, które pomogły mi na różnych etapach życia i takich z którymi utożsamia się moja wewnętrzna filozofia. Ważne by rozróżniać to na co mam wpływ, od tego, czego zmienić się nie da. Tam gdzie zmiany są możliwe, nie poddaję się dopóki nie znajdę rozwiązania, ale jeśli zdarzenia wymykają się mojemu wpływowi, staram się zachować pogodę ducha, wiedząc że zrobiłam to, co było w mojej mocy. Bo przecież, jak powiedział Lao Tsy, „wystarczy żyć do śmierci”. Jak rozumiem, szanując innych ludzi, dbając o otaczający świat i będąc dobrą dla samej siebie.

Zaangażowałam się w projekt #Rok Kobiet, ponieważ wierzę, że jeśli tylko można dodać otuchy, służyć radą, czy pomóc w inny sposób, to należy.

Katarzyna Drożdżewska

Pasja i inspiracja / Biznes

Współwłaścicielka firmy rekrutacyjnej, która poszukuje kandydatek i kandydatów na stanowiska dyrektorskie i menedżerskie, certyfikowany coach, znawczyni i pasjonatka teatru..

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Kim jestem? Przede wszystkim kobietą, taką, która lubi nią być i w pełni siebie akceptuje. Zawodowo, jeszcze kilka miesięcy temu byłam menedżerem personalnym w dużej firmie, a teraz jestem certyfikowanym coachem, w trakcie akredytacji oraz, dodatkowo, wraz z dwiema wspólniczkami, prowadzę firmę rekrutacyjną, która poszukuje kandydatek i kandydatów na stanowiska dyrektorskie i menedżerskie. Prywatny czas dzielę między moich Bliskich i Przyjaciół, oraz to, co kocham, czyli praktykowanie jogi, literaturę, dobrą muzykę i moją pasję, czyli teatr. Ten uwielbiam w dużych dawkach, staram się bywać w nim jak najczęściej, podróżuję po różnych miastach w poszukiwaniu ciekawych spektakli.

Myśląc o wartościach, którymi kieruję się w życiu, to przede wszystkim ważna jest dla mnie tolerancja i wszelkie tematy związane z równością. Bliskie mi są tematy związane z prawami człowieka. Wyznaje zasadę, że wszyscy ludzie są równi, nie ma znaczenia płeć, wyznanie, kolor skóry, orientacja. Każdemu należy się szacunek i tego bronić będę zawsze.

Cytat, który towarzyszy mi od lat, pochodzi z mojej ukochanej książki, którą czytałam kilkanaście razy, niektóre fragmenty znam na pamięć. To „Mistrz i Małgorzata” M. Bułhakowa. To rada, której udziela Małgorzacie, profesor Woland: „Niech mi będzie poradzić Pani, niech się Pani nigdy niczego nie boi. To rozsądne”. I to jest rzecz, którą chcę przekazać innym kobietom: „nie bój się, jesteś mądra, siła jest w Tobie, a więc nie ma sensu się bać”

Pomysł wzięcia udziału w przedsięwzięciu #RokKobiet jest dla mnie niesamowitym zaszczytem. Znaleźć się w gronie fajnych dziewczyn, pełnych pasji, to rewelacyjna rzecz. A chcę podzielić się z innymi moją miłością do teatru, zachęcić, polecić. Nie przesadzę, że miłość do teatru dała mi kopa do życia, w bardzo trudnym dla mnie momencie.   I to chcę przekazać innym.

Katarzyna Młynarczyk

Biznes

Prezes Socjomanii, certyfikowany Trener Digital Marketing Institute, wykładowca na kierunkach Trandwatching, Employer Branding, a także współzałożycielka polskiego oddziału organizacji Service Design Network oraz Stowarzyszenia Service Design Polska.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Jestem prezesem Socjomanii, firmy konsultingowo – szkoleniowej działającej na rynku od 8 lat, w obszarze strategii i marketingu w kanałach digital. Jestem również inicjatorką i prezesem konceptu gastronomicznego Handelek, stworzonego za pomocą metodyki i narzędzi design thinking i service design. Projekt był jednocześnie moją pracą MBA obronioną w październiku 2019 roku na Laurea University of Applied Sciences w Helsinkach.

Ponadto, certyfikowany trener Digital Marketing Institute, wykładowca na kierunkach Trendwatching (przedmiot Service Design, AGH), Employer Branding, także współzałożycielka polskiego oddziału organizacji Service Design Network i Stowarzyszenia Service Design Poland, których misją jest edukacja w zakresie projektowania usług w Polsce. Posiadam ponad 8000 godzin doświadczenia szkoleniowego i konsultingowego.

Prowadzę projekty z zakresu digitalizacji i strategii digital, uczestniczę w tworzeniu audytów i badań, z których dane mają wpływ na rozwój marki oraz kształt i kierunek jej oferty produktowej.

Do moich firm wnoszę, przede wszystkim,  kobiecą siłę. Zarówno w obszarach zarządzania zespołem, jak i kreatywności, wartości rozwoju. Pomagam kobietom wykorzystać potencjał ich osobowości i cech takich jak empatia, umiejętność obserwacji, wrażliwość do tworzenia usług i biznesu, który rozwiązuje konkretne problemy.

#RokKobiet