Ambasadorki – Kariera i rozwój

„W gospodarce opartej na wiedzy sukces przypada w udziale tym, którzy dobrze znają samych siebie, swoje mocne strony, system wartości oraz metody i styl pracy”. – Peter F. Drucker

Agnieszka Gasparska

Kariera i rozwój osobisty

Trener głosu i publicznego wypowiadania się, koordynatorka Klubu Przedsiębiorczych Mam w Warszawie. Od 7 lat prowadzi firmę Poezja głosu.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Facebook: Poezja Głosu
Linkedin: Poezja Głosu

Można powiedzieć kobieta „orkiestra”: występuję na scenie jako konferansjer, uczę jak mówić poetycko, organizuję spotkania i warsztaty, tworzę wywiady z przedsiębiorczymi kobietami, wydałam książkę dla dzieci.

Od 7 lat prowadzę firmę Poezja głosu, jestem trenerem głosu i publicznego wypowiadania się. W prosty i przyjazny sposób pomagam innym mówić bardziej poetycko i elektryzująco, a do tego z wewnętrznym przekonaniem. Uwielbiam ćwiczyć dykcję i pomagam w tzn. międzyczasie nabyć umiejętności wyraźnego wysławiania się. Przekonuję, że wypowiadanie się na scenie może być ekscytujące, a nie przerażające 😉 Pomagam ludziom mówić pewniej, wyraźniej i bez stresu, w zgodzie ze sobą, pomagam zdefiniować problemy i obawy – skutecznie je rozwiązuję. Przygotowuję do prezentacji, wystąpień publicznych, a także nagrań. Pracuję w oparciu o mocne strony, talenty i pozytywną informację zwrotną. Tworzę warsztaty z emisji głosu i przemawiania publicznego.

Koordynuję i organizuję spotkania Klubu Przedsiębiorczych Mam w Warszawie, prowadzę konferencje i wywiady z przedsiębiorcami również w formie online. Uczestniczę w spotkaniach klubu Toastmasters Business Leaders, gdzie sama występuję i ćwiczę przemówienia publiczne oraz improwizację, a także daję informację zwrotną dla innych członków klubu. W tej kadencji pełnię rolę Prezesa Klubu.

Z wykształcenia jestem logopedą, filologiem języka polskiego, pedagogiem specjalnym (wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka) oraz terapeutą Integracji Sensorycznej 1. Stopnia. Miałam doświadczenie pracy w żłobku i przedszkolu jako nauczyciel, nauczyło mnie to cierpliwości i uświadomiło, że nie ma jednego rozwiązania dla wszystkich, trzeba szukać indywidualnego podejścia i odrębnej drogi do rozwoju.

Mam troje dzieci, zainspirowały mnie do wydania multisensorycznej książeczki: „Paweł i Gaweł czytaj, słuchaj, koloruj” , w której użyczam swojego głosu.

Moje motto to „Bój się i rób”. A oprócz tego, wierzę, że realizacja własnych pragnień prowadzi do sukcesu i zadowolenia w życiu.

W kobietach jest niesamowita siła. Wierzę, że w zespole jesteśmy w stanie zrobić więcej i przyjaźniej, a cele, które sobie ustalamy, zrealizujemy szybciej w grupie. Wspieram kobiety na co dzień w Klubie Przedsiębiorczych Mam, wiem jak ważne jest, aby mieć z kim porozmawiać. Dziewczyny często dzielą się problemami lub sukcesami, pytają o rozwiązania.

Moje przesłanie? Każda z nas jest wyjątkowa, tylko musimy w to uwierzyć 😊
www.poezjaglosu.pl

 Agnieszka Zając - Gaspard

Kariera i rozwój osobisty

Managing Partner Odgers Berndtson, Luksemburg oraz Członek Rady Nadzorczej Amnesty International w Luksemburgu.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Linkedin: Agnieszka Zając

Managing Partner Odgers Berndtson, Luksemburg. Członek Rady Nadzorczej Amnesty International w Luksemburgu.

Kielczanka, po studiach na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Institut de Gestion w Rennes we Francji i ostatnio po programie Aspiring Boards Members na INSEAD, również we Francji.       Po studiach wyjechałam do Brukseli, na staż podyplomowy. Po jego ukończeniu, otrzymałam propozycję długoterminowego stażu w sekcji Future Step – Korn Ferry Middle Management, od jednej z wiodących firm, specjalizujących się w Executive Search w Brukseli i nieco później w Luksemburgu.

Kolejnym etapem była praca w Antal Intrenational Luksemburg, jako Consultant, gdzie spędziłam kilka lat, pod koniec jako Partner. W międzyczasie, pozyskiwałam doświadczenie w Deloitte Human Capital Luksemburg, rekrutując dla klientów Deloitte. W 2014 roku, dołączyłam do firmy byłego Partnera KF w Luksemburgu, jako Senior Consultant. W 2018 roku otworzyłam własną działalność, franczyzę Odgers Berndtson na Luksembourg : 62 biura na świecie, 30 krajów, C-level i Board recruitments.

Pracuję z zespołem 4 osób i specjalizuję się, podobnie jak od początku moich headhunterskich doświadczeń, w rekrutacjach executives i non executives, do przemysłu, usług, sektora not for profit i do sektora publicznego. Poza pracą, moją pasją są dzieci, podróże, dobre książki, joga, Mindfulness i oczywiście jogging.

W projekcie #RokKobiet chciałabym podzielić się moim doświadczeniem ze strefy zawodowej, ale również prywatnej. Do etapu, w którym teraz jestem doszłam pracą, ale przede wszystkim pozytywnym podejściem, i wierzę, że jestem cały czas na początku mojej drogi życia.

Codzienna nauka jest dzisiaj rzeczywistością. Mamy przed sobą nieustannie nowe wyzwania, trzeba się z nimi mierzyć. Dobre czy złe decyzje, trzeba je podejmować. Bo każda decyzja gdzieś nas prowadzi, jeśli na początku mamy jako taki plan na życie i wartości, od których nie chcemy odstąpić. Do zobaczenia i usłyszenia niebawem!

https://www.odgersberndtson.com/en-in

Patrycja Peterson-Różycka

Coaching / rozwój osobisty
HR Business Partner, certyfikowany coach, doradca w obszarze wyzwań menedżerskich i rozwoju kariery.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Jako HR Business Partner łączę kompetencje managerskie zdobyte  w zarządzaniu zespołami sprzedaży, zakupów, czy obsługi klienta z wiedzą i doświadczeniem HRowym.   Doradzam  w obszarze rekrutacji, rozwoju osobistego i kariery oraz wyzwań w relacji z zespołem. Wspieram w realizacji celów, osiąganiu porozumienia i budowania zaangażowania.

Pomagam zrozumieć drugą osobę,  jej potrzeby i emocje. Wierzę w człowieka i jego potencjał. Jestem ambasadorką budowania w oparciu o mocne strony. Największą satysfakcję sprawia mi łączenie świata celów i wyników z uważnością na człowieka, jego potrzebę autonomii i rozwoju. Za Barbarą Prashing wierzę, że ”Ludzie w dowolnym wieku mogą nauczyć się dosłownie wszystkiego, jeżeli pozwoli się im zastosować własny styl nauki i wykorzystać swoje mocne strony.” 

 

Współtworzę Rok Kobiet, ponieważ jestem na takim etapie życia, że więcej mogę niż muszę. Z tego „mogę” bierze się chęć zrobienia czegoś więcej, dla siebie i dla innych. 

Uważam, że w nas kobietach jest moc, szczególnie gdy jesteśmy razem, wspieramy się i czerpiemy z siebie. Na co dzień doświadczam siły kobiecego kręgu, frajdy wspólnej pasji i towarzyszenia sobie wzajemnie zarówno w tych szczęśliwych jak i trudnych momentach. Chcę pokazać mojej córce moc kobiecej przyjaźni, wagę czasu, szacunku i akceptacji dla siebie.
Czuję, że Rok Kobiet to dopiero początek 😊. Bądźmy razem bo to jest nasz czas.

#RokKobiet