Ambasadorki – Pasja i inspiracja

Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”– Eleanor Roosevelt

Anna Pałka

Pasja i inspiracja

Surferka, instruktorka wind&kitesurfingu, Koordynator do Spraw Eventów i Konferencji w Park of Poland, a także projektantka i założycielka firmy Nevrboard.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Facebook: Nevrboard
Linkedin:  stayw.i.l.dJestem surferką, projektantką i założycielką firmy Nevrboard.

Jestem kobietą pełną pasji i energii do życia. Kocham morze i fale. Czuję się świetnie w otoczeniu natury i uwielbiam surferski styl życia. Jestem windsurferką i kitesurferką, a moją pasją jest praca jako instruktor tych dwóch sportów. Moim największym osiągnięciem ostatnich lat była wygrana wśród kobiet w zawodach ‘Iron Macho”, polegających na przepłynięciu na kitesurfingu dystansu 340 km wzdłuż wybrzeża Brazylii.

Jestem z zamiłowania podróżniczką . Przemierzyłam takie zakątki świata jak Brazylia, Sri Lanka, Filipiny, Malediwy, Malezja, Japonia, Tajlandia i większość krajów Europy.

Projekt #RokKobiet to w mojej ocenie wspaniała incjatywa, która pozwala nam wszystkim nie tylko poczuć wsparcie oraz zrozumienie w osiąganiu indywidualnych celów, ale zarówno otaczać się kręgiem inspirujących i nieprzeciętnych kobiet.

Dla mnie istotne jest to, aby Polki doceniły swoje naturalne piękno, zapomniały o kompleksach i poczuciu winy, a zaczęły odważnie słuchać swojej wspaniałej intuicji nie zważając na opinie publiczną. Uważam, że zbyt rzadko cieszymy się małymi sukcesami i patrzymy na siebie z dumą, a moda i to przede wszystkim plażowa jest bardzo głęboko z tym powiązana. Dlatego też „ja Wam pokażę” ile w nas jest piękna.

Ewa Chojak

Pasja i inspiracja

Współwłaścicielka firmy 4×4 TEAM. Pasjonatka motoryzacji i off-roadu.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Facebook: 4x4Team.eu
Linkedin: Ewa Chojak
Instagram: 4x4team
Strona: 4×4 Team.eu

Jestem magistrem inżynierem technologii chemicznej, który dziwnym trafem skończył w branży motoryzacyjnej w segmencie 4×4, jest to miejsce zdominowane przez pleć męską ale jak się okazało kobieta może wnieść wartość.

Życie daje nam różne lekcje, ja nauczyłam się, że nie należy rezygnować mimo przeciwności. Wiele razy słyszałam  „baba się nie zna”, z reguły okazywało się, że problem nie leży po mojej stronie – w rozmowie z profesjonalistą bez kompleksów płeć nie ma z reguły znaczenia. Wszystko zaczęło się niewinnie od wspólnej pasji, zakupiłam auto 4×4  starego Jeepa CJ, poprzednika Wranglera YJ’a. Okazało się, że autko potrzebuje małego remontu, razem z moim chłopakiem zaczęliśmy szukać części i tak facet zamienił się w towarzysza życia, a auto stało się zaczątkiem firmy 4x4TEAM.

Logo naszej firmy powstało z rysunku, który otrzymaliśmy jako prezent ślubny od znajomego artysty, przedstawiającego parę z psem w samochodzie terenowym.  4x4TEAM, w samej nazwie zawiera się nasze motto pracy zespołowej, pracuję z moim przyjacielem, który tak się składa jest także moim mężem, każde z nas ma innych temperament więc często nasze poglądy się ścierają 😉 Staramy się razem kierować działaniami firmy i udaje się nam to już od ponad 17 lat . Własna firma to nie tylko sztuka sprzedaży, to doświadczenie i wiedza, wieloletni partnerzy biznesowi,  zwłaszcza że działamy B2B i B2C, głównie na obszarze Unii Europejskiej, ale też nieco poza nią. Współpraca z międzynarodowymi kontrahentami niemal ze wszystkich kontynentów także ma swoje wymagania. Rozwijanie umiejętności twardych i miękkich naszego zespołu zawsze jest naszym priorytetem.     

Motto naszej firmy to Przygoda, Wiedza, Pasja, wszystkie te elementy są bardzo ważne.  Wartości, jakimi kieruję się w życiu, dobrze pokazuje mój ulubiony cytat prof. Władysława Bartoszewskiego  „Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.”

Inicjatywa #Rok Kobiet bardzo mi się spodobała, uwielbiam się rozwijać, interesują mnie wszystkie sekcje kalendarza (zdrowie, uroda, medytacja, dobra książka… chętnie też poznam pasje innych kobiet) Miałam to szczęście że rodzice + dwie babcie i ciocia (przewaga kobiet) zawsze umiejętnie mnie wspierali. Kiedy byłam nastolatką dorabiałam, pracując w firmie rodzinnej nauczyłam się wtedy wiele. Gdy podczas studiów zaoszczędziłam i zrobiłam prawo jazdy na ciężarówki wszyscy byli dumni.  Teraz sama jestem mamą 7 – letniej córeczki, chciałabym, aby czuła moje wsparcie, cokolwiek będzie chciała robić. Moim marzeniem jest, żeby każda kobieta realizowała swoje pasje, bez względu na to czy są one uważane za zbyt męskie lub zbyt kobiece.

Off-road co to właściwie jest? Chętnie opowiem… Czy jest on tylko dla prawdziwych mężczyzn, czy musi się wiązać z taplaniem się w błocie, a może można się czegoś nauczyć?

Inga Malinowska

Pasja i inspiracja

Związana z bankowością od wielu lat, prywatnie matka nastolatka, pasjonatka aktywnego trybu życia, w tym zwłaszcza wspinaczki, która pozwala przełamywać wewnętrzne bariery i lęki.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Jestem aktywną i młodą duchem kobietą po 40-stce. 

Pochodzę z Lublina, tam też kończyłam studia i rozpoczęłam pracę zawodową w bankowości, którą kontynuuję do dziś. Do Warszawy przyjechałam kilkanaście lat temu i tu znalazłam swoje miejsce w życiu.  Zajmuję się produktami bankowymi, ich rozwojem i wdrażaniem, co wymaga ode mnie ciągłego uczenia się i doskonalenia swoich kompetencji. Praca nauczyła mnie dużej otwartości, myślenia out-of-the-box i radzenia sobie z różnymi wyzwaniami.

Ponadto jestem matką 13-letniego syna i bardzo aktywną osobą, uprawiającą sport codzienne. Staram się, aby każdy mój dzień był przyjemny i wypełniony wyzwaniami. W życiu kieruję się ciekawością otaczającego mnie świata i ludzi, jestem otwarta na nowe doświadczenia i doznania. Moje życiowe motto brzmi „lepiej żałować tego, że się coś zrobiło, niż żałować, że się nic nie zrobiło”.

Biorę udział w inicjatywie #RokKobiet, aby podzielić się z Wami moją pasją, jaką jest wspinaczka i dzięki której łatwiej mi stawiać czoło codziennym wyzwaniom. Chciałabym zachęcić inne kobiety do przełamywania swoich wewnętrznych barier i lęków. Wszystko zależy od naszego nastawienia, tego co i jak myślimy o sobie. A mamy ogromne możliwości.

Iwona Orłowska

Pasja i inspiracja

Absolwentka Politechniki Warszawskiej, inżynier, koordynator i manager projektów inwestycyjnych między innymi takich jak baseny termalne, zabytkowe lofty, metro warszawskie czy największy park wodny w Europie środkowo-wschodniej Suntago

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Jestem przede wszystkim Mamą, córką, siostrą, wnuczką… a jednocześnie Babcią cudownej Gabrysi:),  a potem inżynierką, koordynatorką czy managerką projektów inwestycyjnych,  ale tylko tych ciekawych.

Politechnika Warszawska, na podbudowie solidnego Technikum Budowlanego, zrobiła ze mnie ciekawskiego inżyniera budownictwa lądowego. Zawsze pragnęłam doświadczać materii tworzenia świata czy materialnego, czy artystycznego, czy też przestrzennego. Zawsze kierowała mną potrzeba poznawania, rozwoju, a nade wszystko tworzenia. Środowisko twórcze zawsze było tym, w którym czułam się najlepiej. Wiele lat temu zaczęłam przygodę z malarstwem olejnym, dziś przygotowuję serię obrazów – „Moje lofty”.  Traktuję to bardzo serio, ale też ze względu na zdobyte wykształcenie, postanowiłam pokierować swoim dorobkiem zawodowym tak,  aby był kwintesencją moich pasji.

Tak też się stało, wybierałam projekty ciekawe, różne, absolutnie nowatorskie, duże i wystarczająco trudne. Znalazły się w nich min. baseny termalne, zabytkowe lofty, metro warszawskie czy największy park wodny w Europie środkowo-wschodniej Suntago. Apetyt mam jeszcze na poznanie i współtworzenie projektu budowy centralnego portu lotniczego, byłaby to wisienka na moim torcie zawodowym.

W życiu zależy mi przede wszystkim na utrzymaniu harmonii.  Codziennie staram się nakarmić każdą sferę życia, każda jest nam potrzebna do spełnienia i uszycia swojego dnia tak, aby był wzrostem. Świadomie karmiąc nasze zmysły dajemy sobie szansę na dobre warunki rozwoju, tworzenia czy zmian, które chcemy wprowadzić. Dlatego każdego dnia posłuchaj pięknej muzyki, popatrz na sztukę – obraz czy zjawisko, nakarm zmysły i zrób coś dobrego, powiedz dobre słowo czy zrezygnuj z narzekania…po prostu podziękuj za dzień! 

Mam taką swoją myśl przewodnią: Żyj tak, aby dzień w którym żyjesz był dziękczynieniem za ten, który minął, a chwila która trwa – pragnieniem tego, co jest!

Jestem w projekcie #RokKobiet, po pierwsze, przez Inicjatorki , które zarażają i inspirują do fajnych działań. Dziękuję. Po drugie,  chcę przekazać wszystkim ludziom, nie tylko kobietom, wszystko to, co są w stanie wziąć z mojego pomysłu na życie.

Iza Bogdańska

Pasja i inspiracja
Dyplomowany instruktor i pasjonatka tańca. Uczy min. salsy, prowadzi zajęcia i warsztaty pomagające odnaleźć piękno i kobiecość.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Jestem dyplomowanym instruktorem tańca i magistrem ekonomii z zakresu zarządzania ludźmi i przedsiębiorstwem. 

Pokora i szczerość są w moim życiu bardzo ważne, a moim mottem jest: „Nigdy się nie poddawaj. Cuda zdarzają się każdego dnia.” 

Biorę udział w projekcie #RokKobiet, ponieważ chcę podzielić się swoją historią. Myślę, że może być ona punktem zwrotnym dla wielu kobiet, które z różnych powodów ukryły swoją kobiecą odwagę do bycia sobą, gdzieś głęboko w sercu.  Chcę opowiedzieć, w jaki sposób możemy wykorzystać taniec, by rozwinąć swoją osobowość, zmienić postrzeganie samej siebie. Może on motywować do działania i co najważniejsze, pomaga uwierzyć w siebie i zamienić kompleksy w atuty. Zależy mi żeby pokazać, że w życiu nie ma ograniczeń, jeśli robisz to, co kochasz i co sprawia Ci radość. Jedynym ograniczeniem jesteśmy my sami. Mam nadzieję, że moja historia i pasja pomogą innym kobietom uwierzyć w siebie, bo życie mamy tylko jedno i warto je przeżyć podążając własną drogą. 

Katarzyna Drożdżewska

Pasja i inspiracja / Biznes

Współwłaścicielka firmy rekrutacyjnej, która poszukuje kandydatek i kandydatów na stanowiska dyrektorskie i menedżerskie, certyfikowany coach, znawczyni i pasjonatka teatru..

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Kim jestem? Przede wszystkim kobietą, taką, która lubi nią być i w pełni siebie akceptuje. Zawodowo, jeszcze kilka miesięcy temu byłam menedżerem personalnym w dużej firmie, a teraz jestem certyfikowanym coachem, w trakcie akredytacji oraz, dodatkowo, wraz z dwiema wspólniczkami, prowadzę firmę rekrutacyjną, która poszukuje kandydatek i kandydatów na stanowiska dyrektorskie i menedżerskie. Prywatny czas dzielę między moich Bliskich i Przyjaciół, oraz to, co kocham, czyli praktykowanie jogi, literaturę, dobrą muzykę i moją pasję, czyli teatr. Ten uwielbiam w dużych dawkach, staram się bywać w nim jak najczęściej, podróżuję po różnych miastach w poszukiwaniu ciekawych spektakli.

Myśląc o wartościach, którymi kieruję się w życiu, to przede wszystkim ważna jest dla mnie tolerancja i wszelkie tematy związane z równością. Bliskie mi są tematy związane z prawami człowieka. Wyznaje zasadę, że wszyscy ludzie są równi, nie ma znaczenia płeć, wyznanie, kolor skóry, orientacja. Każdemu należy się szacunek i tego bronić będę zawsze.

Cytat, który towarzyszy mi od lat, pochodzi z mojej ukochanej książki, którą czytałam kilkanaście razy, niektóre fragmenty znam na pamięć. To „Mistrz i Małgorzata” M. Bułhakowa. To rada, której udziela Małgorzacie, profesor Woland: „Niech mi będzie poradzić Pani, niech się Pani nigdy niczego nie boi. To rozsądne”. I to jest rzecz, którą chcę przekazać innym kobietom: „nie bój się, jesteś mądra, siła jest w Tobie, a więc nie ma sensu się bać”

Pomysł wzięcia udziału w przedsięwzięciu #RokKobiet jest dla mnie niesamowitym zaszczytem. Znaleźć się w gronie fajnych dziewczyn, pełnych pasji, to rewelacyjna rzecz. A chcę podzielić się z innymi moją miłością do teatru, zachęcić, polecić. Nie przesadzę, że miłość do teatru dała mi kopa do życia, w bardzo trudnym dla mnie momencie.   I to chcę przekazać innym.

Magdalena Augustyniak

Pasja i inspiracja
Nauczycielka jogi wg Iyengara, pasjonatka aktywnego i zdrowego stylu życia. Zafascynowana ajurwedą, której mądrość stara się wykorzystywać na co dzień. Ciągle ucząca się żyć w rytmie slow i pokazująca innym zalety świadomego życia.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Instagram: m.a.yoga

Nie znajdziesz mnie na okładkach pism, bilbordach. Nie jestem celebrytką, osobą publiczną, przebojową business-woman generującą wokół siebie ruch, zamieszanie i tłum wielbicieli. Mój świat to praca, dom, rodzina. Nuda? Pewnie większość z nas tak się „nudzi”. Moim kluczem do szczęścia, jest zachowanie równowagi. Balans, umiejętność „odpuszczenia”, wytrzymanie napięcia, oddech – brzmi znajomo? Zapewne tak, dla tych z Was, których spotykam na macie. Macie do jogi.

Prowadzę zajęcia. Jestem nauczycielem hatha jogi. Wiem co to są bóle menstruacyjne, migreny, endometrioza, bezsenność. Wiem, bo sama tego doświadczyłam. Zmagałam się z chorobami naszej cywilizacji dopóki nie nauczyłam się „odpuszczać”, przestać gonić, pędzić.

Joga uczy, rozwija, kształtuje. To jest nauka szacunku. Dla swojego ciała, ograniczeń, słabości. Dla innych osób, ich problemów, doświadczeń. „Problemy człowieka zawsze można odczytać z jego ciała, ponieważ ciało jest tym, kim jest człowiek”. Nie wiem czy Alexander Lowen praktykował jogę, ale jego słowa „widać” na macie.

W mediach znajdziecie obecnie wiele kursów / zajęć / warsztatów. Joga na trawie, w lesie, parku, online, offline. Zajęcia indywidualne, grupowe, joga dla kobiet, biegaczy, sportowców. Nie czuję się, nie jestem kompetentna przeprowadzić Was przez wszystkie możliwe odmiany jogi. Chcę Wam pokazać nieskomplikowane, żeby nie powiedzieć – proste – ćwiczenia, które systematycznie i regularnie powtarzane prowadzą do poprawy Waszego nastroju, wyglądu, samopoczucia. Czy zostaniecie na tym etapie czy też będzie to początek Waszej nowej drogi w życiu – nie wiem. To zależy tylko od Was.

Małgorzata Zielina

Pasja i inspiracja
Pilot wycieczek polskich i zagranicznych, przewodnik po Krakowie dla turystów anglo- i hiszpańskojęzycznych, od 2007 prowadzi projekt Slowtravel.pl, który związany jest z nieśpiesznymi podróżami.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Strona: Reporter Travel
Strona: Slow Travel
Mimo, że jestem absolwentką Akademii Ekonomicznej, od samego początku wiedziałam, że nie nadaję się do pracy w biurze, że mam w sobie zbyt dużo energii, by móc bez przeszkód wytrwać przez 8 godzin w jednym miejscu.

Wiedziałam, że na własnej skórze muszę czuć powiew wiatru i działać po swojemu. Idealnym zajęciem, które sobie wymarzyłam już jako dziecko, było pilotowanie wycieczek zagranicznych. Dzięki temu, nie tylko wielokrotnie odwiedziłam mnóstwo fascynujących miejsc na Ziemi, ale również nauczyłam rozumieć potrzeby ludzi, którzy podróżują, niemal wyczuwać ich nastroje, łagodzić konflikty, motywować do wysiłku i nieraz inspirować do zmian. Moimi turystami byli głównie pracownicy korporacji. 

Po wielu latach na walizkach, w końcu osiadłam w Krakowie i zaczęłam pracować jako przewodniczka po tym pięknym mieście, pracując z turystami przybywającymi z anglo- i hiszpańskojęzycznych krajów, a także z gośćmi biznesowymi.

Jednocześnie w 2007 r stworzyłam projekt Slowtravel.pl, który związany jest z nieśpiesznymi podróżami. Pod marką Slow Travel organizowałam (zresztą nadal to robię) podróże małe i duże w rytmie slow, zgodnym z oczekiwaniami i potrzebami moich gości. De facto, dopiero teraz mogę mu poświęcić wystarczającą ilość czasu. 

Wierzę w autentyczność, życie zgodnie z własnymi zasadami, uczciwość wobec siebie i innych, bliski kontakt z naturą. Nie rzucam słów na wiatr.

Projekt #RokKobiet spadł mi z nieba. Nie mogłabym w tym trudnym dla turystyki czasie, wymarzyć sobie lepszego pomysłu. Utożsamiam się z nim w 100 % – inspirowanie, wzajemne uczenie, wspieranie się – autentycznie, po kobiecemu, z zaangażowaniem – bez wahania wchodzę w to!

Chciałabym Wam pokazać korzyści z powolnego podróżowania.  Zainspirować Was do odkrywania miejsc, które nie należą do „top czegoś tam”, lecz są mniej znane, co wcale nie oznacza, że mniej warte uwagi. Chciałabym Was zabrać w wirtualną podróż do miejsc, które być może odwiedzicie z bliskimi Wam ludźmi i które zostaną w Was na długie lata. 

Pokazać Wam, że „slow” nie oznacza nic nierobienia, ale odnajdywanie radości w podróżach na własnych zasadach i jak ważna jest zmiana otoczenia i odpoczynek ☺

Sylwia Jeremiejewicz

Pasja i inspiracja
W życiu zawodowym-  marketingowiec w branży dodatków spożywczych, z długim już stażem. Prywatna część  życia to trzech mężczyzn – mąż i dwóch synów. Pasje to: gotowanie i rower.  Poza tym, interesuje się wszystkim.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

 

Musimy mieć wytrwałość i ponad wszystko wiarę w siebie. Musimy być pewne, że mamy do czegoś talent… Marie Curie-Skłodowska

Ja w wieku 43 lat w końcu jestem pewna, że mam talent i znalazłam go – okazało się, że mam ich kilka – i dlatego też jestem tu. Chciałabym pomóc innym kobietom uwierzyć w siebie, szukać z nimi talentów, dróg i wesprzeć w każdy możliwy sposób. 

Wiem jak ważne jest takie wsparcie bo sama je otrzymałam. Bez tego nie ruszyłabym o krok, a moje życie składałoby się z nerwów, smutku i frustracji tańczący wokół braku wiary w siebie.

W życiu zawodowym jestem marketingowcem w branży dodatków spożywczych, z długim już stażem. Prywatna część mojego życia to trzech mężczyzn – mąż i dwóch synów.

Moje pasje to: gotowanie – niestety kocham jeść i rower – i to się jakoś balansuje. Poza tym, interesuję się wszystkim.

Marzy mi się taki świat, gdzie troszczymy się o siebie nawzajem, o miejsce w którym żyjemy, a najważniejszy nie jest pieniądz, pozycja czy władza, ale empatia, współczucie, chęć zrozumienia innych i pomoc.

#RokKobiet