Ambasadorki – Pasje i inspiracje

„Cel jest powodem dla którego podróżujesz. Pasja jest ogniem, który oświetla drogę ”. – Anonimowy

Anna Pałka

Pasja i inspiracja

Surferka, instruktorka wind&kitesurfingu, Koordynator do Spraw Eventów i Konferencji w Park of Poland, a także projektantka i założycielka firmy Nevrboard.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Facebook: Nevrboard
Linkedin:  stayw.i.l.dJestem surferką, projektantką i założycielką firmy Nevrboard.

Jestem kobietą pełną pasji i energii do życia. Kocham morze i fale. Czuję się świetnie w otoczeniu natury i uwielbiam surferski styl życia. Jestem windsurferką i kitesurferką, a moją pasją jest praca jako instruktor tych dwóch sportów. Moim największym osiągnięciem ostatnich lat była wygrana wśród kobiet w zawodach ‘Iron Macho”, polegających na przepłynięciu na kitesurfingu dystansu 340 km wzdłuż wybrzeża Brazylii.

Jestem z zamiłowania podróżniczką . Przemierzyłam takie zakątki świata jak Brazylia, Sri Lanka, Filipiny, Malediwy, Malezja, Japonia, Tajlandia i większość krajów Europy.

Projekt #RokKobiet to w mojej ocenie wspaniała incjatywa, która pozwala nam wszystkim nie tylko poczuć wsparcie oraz zrozumienie w osiąganiu indywidualnych celów, ale zarówno otaczać się kręgiem inspirujących i nieprzeciętnych kobiet.

Dla mnie istotne jest to, aby Polki doceniły swoje naturalne piękno, zapomniały o kompleksach i poczuciu winy, a zaczęły odważnie słuchać swojej wspaniałej intuicji nie zważając na opinie publiczną. Uważam, że zbyt rzadko cieszymy się małymi sukcesami i patrzymy na siebie z dumą, a moda i to przede wszystkim plażowa jest bardzo głęboko z tym powiązana. Dlatego też „ja Wam pokażę” ile w nas jest piękna.

Inga Malinowska

Pasja i inspiracja

Związana z bankowością od wielu lat, prywatnie matka nastolatka, pasjonatka aktywnego trybu życia, w tym zwłaszcza wspinaczki, która pozwala przełamywać wewnętrzne bariery i lęki.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Jestem aktywną i młodą duchem kobietą po 40-stce. 

Pochodzę z Lublina, tam też kończyłam studia i rozpoczęłam pracę zawodową w bankowości, którą kontynuuję do dziś. Do Warszawy przyjechałam kilkanaście lat temu i tu znalazłam swoje miejsce w życiu.  Zajmuję się produktami bankowymi, ich rozwojem i wdrażaniem, co wymaga ode mnie ciągłego uczenia się i doskonalenia swoich kompetencji. Praca nauczyła mnie dużej otwartości, myślenia out-of-the-box i radzenia sobie z różnymi wyzwaniami.

Ponadto jestem matką 13-letniego syna i bardzo aktywną osobą, uprawiającą sport codzienne. Staram się, aby każdy mój dzień był przyjemny i wypełniony wyzwaniami. W życiu kieruję się ciekawością otaczającego mnie świata i ludzi, jestem otwarta na nowe doświadczenia i doznania. Moje życiowe motto brzmi „lepiej żałować tego, że się coś zrobiło, niż żałować, że się nic nie zrobiło”.

Biorę udział w inicjatywie #RokKobiet, aby podzielić się z Wami moją pasją, jaką jest wspinaczka i dzięki której łatwiej mi stawiać czoło codziennym wyzwaniom. Chciałabym zachęcić inne kobiety do przełamywania swoich wewnętrznych barier i lęków. Wszystko zależy od naszego nastawienia, tego co i jak myślimy o sobie. A mamy ogromne możliwości.

Iwona Orłowska

Pasja i inspiracja

Absolwentka Politechniki Warszawskiej, inżynier, koordynator i manager projektów inwestycyjnych między innymi takich jak baseny termalne, zabytkowe lofty, metro warszawskie czy największy park wodny w Europie środkowo-wschodniej Suntago

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Jestem przede wszystkim Mamą, córką, siostrą, wnuczką… a jednocześnie Babcią cudownej Gabrysi:),  a potem inżynierką, koordynatorką czy managerką projektów inwestycyjnych,  ale tylko tych ciekawych.

Politechnika Warszawska, na podbudowie solidnego Technikum Budowlanego, zrobiła ze mnie ciekawskiego inżyniera budownictwa lądowego. Zawsze pragnęłam doświadczać materii tworzenia świata czy materialnego, czy artystycznego, czy też przestrzennego. Zawsze kierowała mną potrzeba poznawania, rozwoju, a nade wszystko tworzenia. Środowisko twórcze zawsze było tym, w którym czułam się najlepiej. Wiele lat temu zaczęłam przygodę z malarstwem olejnym, dziś przygotowuję serię obrazów – „Moje lofty”.  Traktuję to bardzo serio, ale też ze względu na zdobyte wykształcenie, postanowiłam pokierować swoim dorobkiem zawodowym tak,  aby był kwintesencją moich pasji.

Tak też się stało, wybierałam projekty ciekawe, różne, absolutnie nowatorskie, duże i wystarczająco trudne. Znalazły się w nich min. baseny termalne, zabytkowe lofty, metro warszawskie czy największy park wodny w Europie środkowo-wschodniej Suntago. Apetyt mam jeszcze na poznanie i współtworzenie projektu budowy centralnego portu lotniczego, byłaby to wisienka na moim torcie zawodowym.

W życiu zależy mi przede wszystkim na utrzymaniu harmonii.  Codziennie staram się nakarmić każdą sferę życia, każda jest nam potrzebna do spełnienia i uszycia swojego dnia tak, aby był wzrostem. Świadomie karmiąc nasze zmysły dajemy sobie szansę na dobre warunki rozwoju, tworzenia czy zmian, które chcemy wprowadzić. Dlatego każdego dnia posłuchaj pięknej muzyki, popatrz na sztukę – obraz czy zjawisko, nakarm zmysły i zrób coś dobrego, powiedz dobre słowo czy zrezygnuj z narzekania…po prostu podziękuj za dzień! 

Mam taką swoją myśl przewodnią: Żyj tak, aby dzień w którym żyjesz był dziękczynieniem za ten, który minął, a chwila która trwa – pragnieniem tego, co jest!

Jestem w projekcie #RokKobiet, po pierwsze, przez Inicjatorki , które zarażają i inspirują do fajnych działań. Dziękuję. Po drugie,  chcę przekazać wszystkim ludziom, nie tylko kobietom, wszystko to, co są w stanie wziąć z mojego pomysłu na życie.

Iza Bogdańska

Pasja i inspiracja
Dyplomowany instruktor i pasjonatka tańca. Uczy min. salsy, prowadzi zajęcia i warsztaty pomagające odnaleźć piękno i kobiecość.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Jestem dyplomowanym instruktorem tańca i magistrem ekonomii z zakresu zarządzania ludźmi i przedsiębiorstwem. 

Pokora i szczerość są w moim życiu bardzo ważne, a moim mottem jest: „Nigdy się nie poddawaj. Cuda zdarzają się każdego dnia.” 

Biorę udział w projekcie #RokKobiet, ponieważ chcę podzielić się swoją historią. Myślę, że może być ona punktem zwrotnym dla wielu kobiet, które z różnych powodów ukryły swoją kobiecą odwagę do bycia sobą, gdzieś głęboko w sercu.  Chcę opowiedzieć, w jaki sposób możemy wykorzystać taniec, by rozwinąć swoją osobowość, zmienić postrzeganie samej siebie. Może on motywować do działania i co najważniejsze, pomaga uwierzyć w siebie i zamienić kompleksy w atuty. Zależy mi żeby pokazać, że w życiu nie ma ograniczeń, jeśli robisz to, co kochasz i co sprawia Ci radość. Jedynym ograniczeniem jesteśmy my sami. Mam nadzieję, że moja historia i pasja pomogą innym kobietom uwierzyć w siebie, bo życie mamy tylko jedno i warto je przeżyć podążając własną drogą. 

Małgorzata Zielina

Pasja i inspiracja
Pilot wycieczek polskich i zagranicznych, przewodnik po Krakowie dla turystów anglo- i hiszpańskojęzycznych, od 2007 prowadzi projekt Slowtravel.pl, który związany jest z nieśpiesznymi podróżami.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Strona: Reporter Travel
Strona: Slow Travel
Mimo, że jestem absolwentką Akademii Ekonomicznej, od samego początku wiedziałam, że nie nadaję się do pracy w biurze, że mam w sobie zbyt dużo energii, by móc bez przeszkód wytrwać przez 8 godzin w jednym miejscu.

Wiedziałam, że na własnej skórze muszę czuć powiew wiatru i działać po swojemu. Idealnym zajęciem, które sobie wymarzyłam już jako dziecko, było pilotowanie wycieczek zagranicznych. Dzięki temu, nie tylko wielokrotnie odwiedziłam mnóstwo fascynujących miejsc na Ziemi, ale również nauczyłam rozumieć potrzeby ludzi, którzy podróżują, niemal wyczuwać ich nastroje, łagodzić konflikty, motywować do wysiłku i nieraz inspirować do zmian. Moimi turystami byli głównie pracownicy korporacji. 

Po wielu latach na walizkach, w końcu osiadłam w Krakowie i zaczęłam pracować jako przewodniczka po tym pięknym mieście, pracując z turystami przybywającymi z anglo- i hiszpańskojęzycznych krajów, a także z gośćmi biznesowymi.

Jednocześnie w 2007 r stworzyłam projekt Slowtravel.pl, który związany jest z nieśpiesznymi podróżami. Pod marką Slow Travel organizowałam (zresztą nadal to robię) podróże małe i duże w rytmie slow, zgodnym z oczekiwaniami i potrzebami moich gości. De facto, dopiero teraz mogę mu poświęcić wystarczającą ilość czasu. 

Wierzę w autentyczność, życie zgodnie z własnymi zasadami, uczciwość wobec siebie i innych, bliski kontakt z naturą. Nie rzucam słów na wiatr.

Projekt #RokKobiet spadł mi z nieba. Nie mogłabym w tym trudnym dla turystyki czasie, wymarzyć sobie lepszego pomysłu. Utożsamiam się z nim w 100 % – inspirowanie, wzajemne uczenie, wspieranie się – autentycznie, po kobiecemu, z zaangażowaniem – bez wahania wchodzę w to!

Chciałabym Wam pokazać korzyści z powolnego podróżowania.  Zainspirować Was do odkrywania miejsc, które nie należą do „top czegoś tam”, lecz są mniej znane, co wcale nie oznacza, że mniej warte uwagi. Chciałabym Was zabrać w wirtualną podróż do miejsc, które być może odwiedzicie z bliskimi Wam ludźmi i które zostaną w Was na długie lata. 

Pokazać Wam, że „slow” nie oznacza nic nierobienia, ale odnajdywanie radości w podróżach na własnych zasadach i jak ważna jest zmiana otoczenia i odpoczynek ☺

#RokKobiet