Ambasadorki – Prawo i finanse

„Odpowiedzialni jesteśmy nie tylko za to, co robimy, lecz i za to, czego nie robimy”. – Laozi

Anett Szentesi

Biznes
Senior Corporate Dealer || Product Manager || Corporate Banking || FX & Rates || Markets

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Linkedin: Anett Szentesi

Jestem absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Johannes Gutenberg Universitaet w Mainz.

Od 2007 roku pracuję w bankowości, jako Dealer korporacyjny, obsługując klientów w ich wszelkich potrzebach zabezpieczeniowych (rynek walutowy oraz stopy procentowej). W ostatnich latach zajmowałam się również wdrażaniem regulacji (EMIR, MIFIR), które nakładane są na rynki finansowe.

W 2013 roku otrzymałam tytuł CFA (Chartered Financial Analyst).

Wierzę w ciągłą naukę i podnoszenie swoich umiejętności i kwalifikacji, gdyż tylko w ten sposób przybliżamy się  do osiągnięcia rozwoju osobistego.

Moją pasją jest poznawanie i łączenie różnych kultur (z pochodzenia jestem węgierką) oraz ruch w każdej formie: rower, narty, a przede wszystkim górskie wędrówki.

W życiu prywatnym też poszerzam swoje horyzonty, otwieram się na nowe wyzwania:  dzięki temu zdobyłam tytuł nurka zaawansowanego AOW i eksploruję wspaniały podwodny entourage.

Podjęłam się też kursu instruktora jogi. 

Prywatnie jestem mamą dwójki wspaniałych maluchów : Laury 7 letniej i 5 letniego Adasia, z którymi razem zdobywamy świat poprzez odkrywanie siebie każdego dnia i podróże – te małe i duże.

W ostatnich latach jestem też zaangażowana w inne inicjatywy wspierające szeroko rozumianą różnorodność. Mam przyjemność być założycielką i ambasadorką w Polsce międzynarodowej inicjatywy 30% Club, której celem jest zwiększenie reprezentacji kobiet w zarządach i radach nadzorczych do 30% do 2030 roku. Ostatnie badania wyraźnie pokazują, że działania zmierzające do zwiększenia diversity przyczyniają się do wzrostu efektywności spółek.

Do #RokKobiet przystąpiłam, ponieważ głęboko wierzę w tego typu inicjatywy. Ja sama otrzymałam mnóstwo pomocy od kobiet, uważam, że między kobietami jest wyjątkowa więź i należy to kultywować i rozwijać poprzez wsparcie czy edukację. Każda z nas jest wyjątkowa i może pomóc na swój indywidualny sposób.

#RokKobiet