Ambasadorki – Prawo i finanse

„Odpowiedzialni jesteśmy nie tylko za to, co robimy, lecz i za to, czego nie robimy”. – Laozi

Alina Roszczyńska

 

Prawo i finanse

Doradca w dziedzinie ubezpieczeń. Ponadto: trener, coach, mentor wspierający i kształcący liderów. Łączy doświadczenie 20 lat pracy w kierowaniu zespołami ludzi, od prawie 10 lat kształcąca świadomość ubezpieczeniową wśród przedsiębiorców. Od kilku lat trenując liderów pomaga w zrozumieniu, że „ niemożliwe jest możliwe, bo wszystko zależy od nas samych”. Poprzez coaching, mentoring uczy i kształtuje liderów.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Od prawie 10 lat, skutecznie wprowadzam i realizuję strategie sukcesyjne w firmach i rodzinach. Współpracuję z wieloma organizacjami i osobami, które mają wpływ na poprawę i bezpieczeństwo finansowe innych osób.

Piszę artykuły, przeprowadzam wywiady, dzieląc się doświadczeniem i wiedzą w tym zakresie.

Od kilku lat, jako certyfikowany coach i trener przywództwa w zespole The John Maxwell Team – międzynarodowej organizacji, zrzeszającej coachów, trenerów i mówców w 124 krajach na świecie, kształtuję liderów prowadząc warsztaty z zakresu przywództwa, wystąpień biznesowych, coachingu, odnajdywania i zarządzania talentami w organizacji.
W moich planach sukcesyjnych, szkoleniach i coachingach wzięło już udział ponad 1000 menedżerów i właścicieli firm i osób indywidualnych z całej Polski.

Z zamiłowania jestem całkowicie oddana poznawaniu możliwości wykorzystania pracy mózgu, rozwoju osobistego. Uwielbiam podróże, literaturę przygodową i historyczną.

Moim największym osiągnięciem i zarazem chlubą jest wychowanie trójki fantastycznych, dorosłych już dzieci, którzy wspierają swoją wiedzą inne gałęzie gospodarki i inne osoby. To młodzi ludzie, którzy są niesamowicie aktywni i chłonni Świata.

Najważniejsze dla mnie są trzy filary w życiu:

Rodzina

Rozwój

Zachowanie spójności i jedności w mówieniu i działaniu.

Moim mottem życiowym jest:

„ Uczyń nieświadome świadomym, będziesz wówczas świadomie kierować swoim życiem.

Żyj świadomie, bo to Twoje życie”

Współpraca z #RokKobiet to fantastyczna  możliwość wspierania i inspirowania się wzajemnie.

Anett Szentesi

Biznes
Senior Corporate Dealer || Product Manager || Corporate Banking || FX & Rates || Markets

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Linkedin: Anett Szentesi

Jestem absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Johannes Gutenberg Universitaet w Mainz.

Od 2007 roku pracuję w bankowości, jako Dealer korporacyjny, obsługując klientów w ich wszelkich potrzebach zabezpieczeniowych (rynek walutowy oraz stopy procentowej). W ostatnich latach zajmowałam się również wdrażaniem regulacji (EMIR, MIFIR), które nakładane są na rynki finansowe.

W 2013 roku otrzymałam tytuł CFA (Chartered Financial Analyst).

Wierzę w ciągłą naukę i podnoszenie swoich umiejętności i kwalifikacji, gdyż tylko w ten sposób przybliżamy się  do osiągnięcia rozwoju osobistego.

Moją pasją jest poznawanie i łączenie różnych kultur (z pochodzenia jestem węgierką) oraz ruch w każdej formie: rower, narty, a przede wszystkim górskie wędrówki.

W życiu prywatnym też poszerzam swoje horyzonty, otwieram się na nowe wyzwania:  dzięki temu zdobyłam tytuł nurka zaawansowanego AOW i eksploruję wspaniały podwodny entourage.

Podjęłam się też kursu instruktora jogi. 

Prywatnie jestem mamą dwójki wspaniałych maluchów : Laury 7 letniej i 5 letniego Adasia, z którymi razem zdobywamy świat poprzez odkrywanie siebie każdego dnia i podróże – te małe i duże.

W ostatnich latach jestem też zaangażowana w inne inicjatywy wspierające szeroko rozumianą różnorodność. Mam przyjemność być założycielką i ambasadorką w Polsce międzynarodowej inicjatywy 30% Club, której celem jest zwiększenie reprezentacji kobiet w zarządach i radach nadzorczych do 30% do 2030 roku. Ostatnie badania wyraźnie pokazują, że działania zmierzające do zwiększenia diversity przyczyniają się do wzrostu efektywności spółek.

Do #RokKobiet przystąpiłam, ponieważ głęboko wierzę w tego typu inicjatywy. Ja sama otrzymałam mnóstwo pomocy od kobiet, uważam, że między kobietami jest wyjątkowa więź i należy to kultywować i rozwijać poprzez wsparcie czy edukację. Każda z nas jest wyjątkowa i może pomóc na swój indywidualny sposób.

Katarzyna Bartoszewicz

Prawo

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, mediator sądowy, od 2011 prowadzi indywidualną praktykę adwokacką zajmując się różnorodnymi sprawami z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, karnego oraz pracy

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Zawodowo zajmuję się prawem od 2005 r. Ukończyłam wówczas studia na Wydziale Prawa i Administracji UW. Indywidualną praktykę adwokacką prowadzę od 2011 r. Jestem także mediatorem wpisanym na listę stałych mediatorów sądowych.

W mojej pracy zajmuję się różnorodnymi sprawami z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, karnego oraz pracy. Moi klienci to kobiety, mężczyźni, Polacy, obcokrajowcy, ludzie z dużych miast i wsi, prowadzący duże firmy i bezrobotni, Ci mający wykształcenie i czasami niepiśmienni. Wszyscy przynoszą do mnie swoje doświadczenia, żale i nadzieje, swój problem.

Moją rolą jest nie tylko próba jego rozwiązania, ale wysłuchanie, zrozumienie i często dodanie otuchy. Czasami przedstawienie realistycznego i najbardziej prawdopodobnego przebiegu wydarzeń w taki sposób, aby nie było to brutalne zderzenie, a wprowadzenie do procesu akceptacji rzeczywistości.

Większość z nas kojarzy za pewne tekst piosenki napisanej przez Agnieszkę Osiecką, wykonanej pierwszy raz przez Marylę Rodowicz i Alibabki:

„I tylko taką mnie ścieżką poprowadź, gdzie śmieją się śmiechy w ciemności. I gdzie muzyka gra, muzyka gra  ….nie daj mi, Boże, broń Boże, skosztować tak zwanej życiowej mądrości”.

Pamiętam kiedy usłyszałam go mając naście lat. Pomyślałam sobie, że to najpiękniejsze życzenie jakie można mieć wchodząc w dorosłe życie. Cóż, wyszło trochę inaczej. Jak zdarza mi się mówić, mądrości życiowej mam aż nadto… I nie żałuję. To zdobywanie tej mądrości życiowej mnie ukształtowało. Moją wiedzą i doświadczeniem, mogę dzielić się z innymi. Dzięki temu zdobycie przez nich życiowej mądrości może będzie mniej dotkliwe i mniej kosztowne.  Tym właśnie chcę się podzielić w projekcie, tą życiową mądrością. 

Dlaczego sam projekt jest mi tak bliski? Uważam, że relacje kobiet są wyjątkowe, magiczne, są źródłem ogromnej mocy i inspiracji. Źródłem energii, która nas rozwija, poszerza horyzonty, otwiera na zmiany i wzbogacające doświadczenia.  Rozwój to dla mnie obok mądrości życiowej drugi element spełnionego życia. Rozwój, czyli inwestowanie w siebie. A dobre kobiece relacje są rozwijające. Realizacja własnych celów, marzeń i pragnień wzmacnia naszą pewność siebie, zaufanie do siebie samej i daje poczucie życia swoim, nie cudzym życiem. Przeciwwagą dla mojej codzienności wypełnionej kontaktem z innymi ludźmi, niezbędną dla mojej introwertycznej natury jest cisza, medytacja i góry. 

Utożsamiam się z Projektem #RokKobiet. Z walką o siebie, dla siebie, a czasem z samą sobą. Z myślą, że bycie sobą wymaga świadomości, podejmowania decyzji, niejednokrotnie bardzo trudnych i przede wszystkim zmian, i w sobie i w życiu….

#RokKobiet