Ambasadorki – Prawo

Jako dziesiąty mówca i pierwsza kobieta chcę powiedzieć, że kogut może sobie piać, ale to kura zniesie jajko” – Margaret Thatcher

Kamila Cal – Całko

 

Prawo / Społeczeństwo

Współzałożycielka Fundacji DIGNUM i współtwórca projekt Biżuteria Charytatywna DIGNUM. Działalność w Fundacji godzi z praktyką radcy prawnego i działalnością biznesową związaną z pracą w spółce brokerskiej Mentor S.A., w której jest Dyrektorem Wrocławskiego Oddziału.
Jako radca prawny specjalizuje się prawie medycznym, prowadzi praktykę radcowską w tym zakresie w Kancelarii LEX-MEDYK.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Facebook: Fundacja DIGNUM
Linkedin:  Kamila Cal-Całko
Strona: Biżuteria DIGNUM

Staram się godzić działalność w Fundacji z praktyką radcy prawnego i działalnością biznesową związaną z pracą w spółce brokerskiej Mentor S.A., w której jestem Dyrektorem Wrocławskiego Oddziału. 

Jako radca prawny, specjalizuję się w prawie medycznym i pogłębiam wiedzę w tym zakresie będąc uczestnikiem studiów podyplomowych Prawo Medyczne i Bioetyka na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Zarządzanie w Służbie Zdrowia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Prowadzę praktykę radcowską w tym zakresie w Kancelarii LEX-MEDYK. 

Mimo mocnego zaangażowania zawodowego chciałabym, żeby możliwość wprowadzania realnych zmian w obszarach związanych z działaniem Fundacji definiowała mnie najbardziej w przyszłości. 

Jestem w ciągłym procesie odnajdywania balansu pomiędzy życiem rodzinnym, pracą a działalnością w Fundacji i życiem per se – i nie sądzę, że ten proces kiedykolwiek się zakończy. Uczę się z tym godzić, coraz bardziej świadoma jak trudny to proces, żeby nie powiedzieć, że skazana na wieczne poczucie pewnego niezadowolenia w którymś z obszarów i generalnie poczucie niedoskonałości – co uczy mnie pokory oraz….logistyki życiowej.

Last but not the least – żona wspierającego i wyrozumiałego męża Sławka, oraz mama dla 12 letniego Gabrysia. W macierzyństwie zależało mi zawsze na tym, żeby nie zepsuć tego na jakiego super faceta zapowiada się mój syn. 

Katarzyna Bartoszewicz

Prawo

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, mediator sądowy, od 2011 prowadzi indywidualną praktykę adwokacką zajmując się różnorodnymi sprawami z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, karnego oraz pracy

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Zawodowo zajmuję się prawem od 2005 r. Ukończyłam wówczas studia na Wydziale Prawa i Administracji UW. Indywidualną praktykę adwokacką prowadzę od 2011 r. Jestem także mediatorem wpisanym na listę stałych mediatorów sądowych.

W mojej pracy zajmuję się różnorodnymi sprawami z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, karnego oraz pracy. Moi klienci to kobiety, mężczyźni, Polacy, obcokrajowcy, ludzie z dużych miast i wsi, prowadzący duże firmy i bezrobotni, Ci mający wykształcenie i czasami niepiśmienni. Wszyscy przynoszą do mnie swoje doświadczenia, żale i nadzieje, swój problem.

Moją rolą jest nie tylko próba jego rozwiązania, ale wysłuchanie, zrozumienie i często dodanie otuchy. Czasami przedstawienie realistycznego i najbardziej prawdopodobnego przebiegu wydarzeń w taki sposób, aby nie było to brutalne zderzenie, a wprowadzenie do procesu akceptacji rzeczywistości.

Większość z nas kojarzy za pewne tekst piosenki napisanej przez Agnieszkę Osiecką, wykonanej pierwszy raz przez Marylę Rodowicz i Alibabki:

„I tylko taką mnie ścieżką poprowadź, gdzie śmieją się śmiechy w ciemności. I gdzie muzyka gra, muzyka gra  ….nie daj mi, Boże, broń Boże, skosztować tak zwanej życiowej mądrości”.

Pamiętam kiedy usłyszałam go mając naście lat. Pomyślałam sobie, że to najpiękniejsze życzenie jakie można mieć wchodząc w dorosłe życie. Cóż, wyszło trochę inaczej. Jak zdarza mi się mówić, mądrości życiowej mam aż nadto… I nie żałuję. To zdobywanie tej mądrości życiowej mnie ukształtowało. Moją wiedzą i doświadczeniem, mogę dzielić się z innymi. Dzięki temu zdobycie przez nich życiowej mądrości może będzie mniej dotkliwe i mniej kosztowne.  Tym właśnie chcę się podzielić w projekcie, tą życiową mądrością. 

Dlaczego sam projekt jest mi tak bliski? Uważam, że relacje kobiet są wyjątkowe, magiczne, są źródłem ogromnej mocy i inspiracji. Źródłem energii, która nas rozwija, poszerza horyzonty, otwiera na zmiany i wzbogacające doświadczenia.  Rozwój to dla mnie obok mądrości życiowej drugi element spełnionego życia. Rozwój, czyli inwestowanie w siebie. A dobre kobiece relacje są rozwijające. Realizacja własnych celów, marzeń i pragnień wzmacnia naszą pewność siebie, zaufanie do siebie samej i daje poczucie życia swoim, nie cudzym życiem. Przeciwwagą dla mojej codzienności wypełnionej kontaktem z innymi ludźmi, niezbędną dla mojej introwertycznej natury jest cisza, medytacja i góry. 

Utożsamiam się z Projektem #RokKobiet. Z walką o siebie, dla siebie, a czasem z samą sobą. Z myślą, że bycie sobą wymaga świadomości, podejmowania decyzji, niejednokrotnie bardzo trudnych i przede wszystkim zmian, i w sobie i w życiu….

#RokKobiet