Ambasadorki – Psychologia

Ćwiczenie i zarządzanie własnym umysłem jest najważniejszą umiejętnością, jaką możesz posiąść, jeśli chcesz osiągnąć szczęście i sukces” – Harv Eker

Agnieszka Węgiel

Psychologia

Psycholog, coach, trener rozwoju osobistego, autorka książki „Jak nie masz w głowie, to masz w biodrach”.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Psycholog, coach, trener rozwoju osobistego, autorka książki „Jak nie masz w głowie, to masz w biodrach”.

Specjalizuję się w psychologii odchudzania. Wspieram osoby z nadwagą i chore na otyłość, które chcą trwale i skutecznie schudnąć.

Brak skuteczności w odchudzaniu często wiąże się nie tyle z dietą , ale ze sposobem myślenia, stylem życia, zachowaniami nawykowymi, przekonaniami oraz strategiami radzenia sobie ze stresem. 

Do odbudowania prawidłowych relacji z jedzeniem wykorzystuję narzędzia niezbędne do wzmacniania motywacji, samodyscypliny i planowania. Uczę technik radzenia sobie z emocjami i stresem oraz z  komunikacją i relacjami. Prowadzę grupy wsparcia, spotkania psychoedukacyjne, uczę relaksacji metodą treningu autogennego Schultza. W codziennej pracy opieram się na Mindfulness, ACT, pracuję prowokatywnie i coachingowo. 

Przygotowuję do operacji i prowadzę pacjentów leczonych chirurgicznie z powodu otyłości w Krakowie (Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera oraz Szpital Uniwersytecki). Jestem w trakcie certyfikacji American Association of Bariatric Councelors.

Moje życiowe motto brzmi : żyj świadomie i szczęśliwie.  Mam za sobą wiele diet i jojo. Ciągłe dążenie do utraty zbędnych kilogramów i ciągłe porażki doprowadziły mnie do miejsca, w którym powiedziałam STOP. Świadomość, że nasze dobre samopoczucie i szczęśliwe życie nie zależy od schudnięcia, była uwalniająca. Zrozumienia swoich potrzeb i pragnień, odkrycie demonów, które ograniczają dotarcie do wnętrza siebie, zrozumienie i zaakceptowanie siebie to droga, która nie tylko prowadzi do szczęśliwego życia, ale również do utraty nadmiarowych kilogramów. Jeśli zbudujesz sobie szczęście, nie będziesz potrzebowała czekolady. 

Moją misją jest uwolnienie Siłaczki, Zosi Samosi, Matki Polki i odnalezienie siebie. I tym właśnie chcę się podzielić w  projekcie #RokKobiet.

Sonia Ziemba – Domańska

Psychologia / Zdrowie i uroda

Psycholog, terapeuta, social media lover & specialist. Właścicielka Gabinetu Między Innymi oraz współtwórca Fundacji Kochasz Dopilnuj. Certyfikowany dietetyk, specjalista zaburzeń odżywiania, PTSD, wsparcia osób pozostających lub wychodzących z przemocy psychicznej i fizycznej. Amazonka.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Psycholog, terapeuta, social media lover & specialist 🙂 Właścicielka Gabinetu Między Innymi oraz współtwórca Fundacji Kochasz Dopilnuj. Jestem certyfikowanym dietetykiem, posiadam certyfikat psychologii schematów, psychoonkologii oraz treningu uważności Mindfulness.

Od niedawna,  z wielkim zaangażowaniem, poświęcam się pracy terapeutycznej z młodzieżą zagrożoną nadmiernym stresem, lękiem oraz samobójstwem.

Jestem również specjalistą zaburzeń odżywiania, PTSD, wsparcia osób pozostających lub wychodzących z przemocy psychicznej i fizycznej. Amazonką, przeszłam mastektomię w 2018 roku. Prowadzę unikalne warsztaty z samobadania piersi i jąder, edukując i wprowadzając modę na profilaktykę antynowotworową.

Wieloletnia anorektyczka i bulimiczka. Mama dwójki szogunów, prawie 2 letniego Gustawa i 6 letniej Liwii. Pasjonat neurobiologii, epigenetyki oraz człowieka.

Biegam bez kontuzji 🙂

Generalnie – spoko babka.

Wioletta Szczerbińska

Psychologia

Psycholog, dyplomowana psychoterapeutka. Od kilku lat prowadzi własny gabinet psychoterapeutyczny, w którym pomaga pracować nad sobą zarówno osobom indywidualnym, jak i parom nad ich relacją.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Jestem psycholożką, dyplomowaną psychoterapeutką. Od kilku lat prowadzę swój własny gabinet psychoterapeutyczny, w którym pomagam pracować nad sobą zarówno osobom indywidualnym, jak i parom nad ich relacją. Ponieważ jestem kobietą, która żadnej pracy się nie boi, to mam za sobą również całe mnóstwo innych  doświadczeń zawodowych takich, jak prowadzenie terapii grupowej, warsztatów dla rodziców oraz zajęć dla studentów na Uniwersytecie SWPS.

Zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym kieruję się słowami E. Wojdyłło-Osiatyńskiej: „Psycholog nie potrafi poradzić, jak żyć. Ale może przystawić lustro, w którym, ktoś zobaczy to, co jest w nim dobre i to, co jest w nim złe. W ten sposób pomoże mu wybrać właściwą drogę”.

Wychodzę z założenia, że każdy jest ekspertem od własnego życia. Ja mogę towarzyszyć, wspierać, ale nie mam prawa mówić, co zrobić. Moje podstawowe wartości to szacunek dla wolności drugiego człowieka i jego pełna akceptacja. Zrozumienie, nie ocenianie. I uczciwość. Nie cierpię cwaniactwa, matactwa, dwulicowości.

Uwielbiam naturę, lubię spędzać czas na jej łonie. Szczególne miejsce w moim sercu zajmują drzewa jako symbol siły, życia i pełni. Poza tym kocham nadmorskie spacery, mazurskie rejsy oraz podróże w najdalsze zakątki Europy.

Zdecydowałam się wziąć udział w projekcie, bo lubię robić różne rzeczy w zespole, bo kontakt z ludźmi, a szczególnie z innymi kobietami inspiruje mnie i mobilizuje, dodaje sił. Lubię, kiedy się coś dzieje 😉 .

Moim celem jest odpowiedzieć na potrzeby kobiet z perspektywy psychoterapeutki, ale też kobiety, matki, przyjaciółki. Chciałabym przystawić kobietom lustro, żeby łatwiej było im odkrywać siebie, swoje pragnienia, pokonywać lęki i ograniczenia, aby mogły wybierać w zgodzie ze sobą, nie oczekiwaniami świata i innych wobec nich.

#RokKobiet