Ambasadorki – Społeczeństwo

Nie liczy się to, czy przewidziałeś deszcz. Liczy się, czy zbudowałeś arkę. Noe nie czekał z budową arki, aż spadnie deszcz” – Warren Buffet

Dagmara Szymczak

Społeczeństwo

Współzałożycielka Fundacji DIGNUM i współtwórca projekt Biżuteria Charytatywna DIGNUM.Jej misją jest przywracanie godności życia osobom starszym i niepełnosprawnym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Zaangażowana w działania społeczne, nie tylko w na rzecz lokalnej społeczności, wspiera wszelkiego rodzaju akcje na rzecz poprawy jakości życia ludzi i zwierząt.

Silne poczucie sprawiedliwości sprawia, że niesprawiedliwość na świecie traktuję osobiście.
Jestem współzałożycielką Fundacji DIGNUM, w której pracuję na co dzień. Moją misją jest przywracanie godności życia osobom starszym i niepełnosprawnym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Współtworzę markę Biżuteria Charytatywna DIGNUM.

Jestem mamą trójki dorosłych dzieci, mieszkam w małej miejscowości pod Wrocławiem. Kocham piękno i szanuję przyrodę, co udaje mi się połączyć w wędrówkach po górach i podróżach do Francji. Te ostatnie są mi szczególnie bliskie, ze względu na babcię i mamę, które urodziły się i mieszkały we Francji.

Podziwiam Dorothy Day, działaczkę na rzecz praw człowieka i założycielkę ruchu i gazety o tej samej nazwie Catholic Worker.

Joanna Chmielewska

Biznes / Społeczeństwo

Absolwentka ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim, doradca finansowy, na co dzień wspiera i doradza przedsiębiorcom.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:
Jestem doradcą finansowym. Przez kilkanaście pierwszych lat pracy byłam związana z działem analiz w bankowości korporacyjnej, od kilu lat doradzam przedsiębiorcom. Uwielbiam moją pracę, a poza nią: kwiatki, muzykę, koty, książki, rozmowy o sensie życia, Bieszczady i moich dwóch Synów, niekoniecznie w takiej kolejności 😉  

Wydaje mi się, że wszystkie mądre i ważne rzeczy już napisano. Tak też jest wiele „złotych myśli”, które pomogły mi na różnych etapach życia i takich z którymi utożsamia się moja wewnętrzna filozofia. Ważne by rozróżniać to na co mam wpływ, od tego, czego zmienić się nie da. Tam gdzie zmiany są możliwe, nie poddaję się dopóki nie znajdę rozwiązania, ale jeśli zdarzenia wymykają się mojemu wpływowi, staram się zachować pogodę ducha, wiedząc że zrobiłam to, co było w mojej mocy. Bo przecież, jak powiedział Lao Tsy, „wystarczy żyć do śmierci”. Jak rozumiem, szanując innych ludzi, dbając o otaczający świat i będąc dobrą dla samej siebie.

Zaangażowałam się w projekt #Rok Kobiet, ponieważ wierzę, że jeśli tylko można dodać otuchy, służyć radą, czy pomóc w inny sposób, to należy.

Justyna Kubera

Ekologia / Społeczeństwo
Absolwentka filologii romańskiej marząca o karierze tłumacza języka francuskiego. Humanistka otwarta na ludzi i na tematy społeczne. Od wielu lat również bankowiec, zajmujący się ścisłą specjalizacją, sektorem publicznym. W tym obszarze bycie humanistą okazało się bardzo przydatną cechą…

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Linkedin: Justyna Kubera

Los zdecydował, że moje życie zawodowe związało się  z bankowością, choć jako absolwentka filologii romańskiej byłam głęboko przekonana, że zostanę tłumaczem literatury francuskiej.  Dziś zajmuję się ścisłą specjalizacją i pracuję z sektorem publicznym.  Praca przybliżyła mnie do tematów ukierunkowanych na środowisko. Uważam, że jest to temat bardzo ważny społecznie, o którym należy mówić. Widzę wyzwania, ale też ciekawe trendy i inspirujące rozwiązania.

Pomysł na projekt #RokKobiet przyszedł spontanicznie. Dyskutując po raz setny, w gronie kobiet, o tak zwanych ważnych tematach, uznałyśmy, że jest ich wiele, wszystkie są dla nas bardzo ciekawe, dają nam nowe pomysły,  motywują nas do działania, podnoszą naszą kreatywność. Skoro tak jest, czemu nie podzielić się tymi wartościami z innymi kobietami? 

Chciałabym opowiedzieć Wam o ważnych kwestiach ekologicznych, z jakimi problemami się borykamy, jakie działania możemy podjąć, co oznaczają czasem bardzo niejasne terminy związane ze środowiskiem. Mając ich świadomość, możemy wpłynąć na jakość naszego życia. Podziwiam kobiety w samorządach, które walczą o kierunek na środowisko, odnosząc sukcesy. Każda z nas może je w tej walce wesprzeć.

Chciałabym też opowiedzieć Wam o drobnych rzeczach, które mnie inspirują, dają mi szczęście i energię do działania. Podzielić się moją pasją, żeglarstwem, które od kilku lat praktykuję z innymi kobietami, także obecnymi w tym projekcie.  Na tej pasji zbudowałyśmy naszą absolutną przyjaźń.  Siła kobiet jest niesamowita…

Kamila Cal – Całko

Prawo / Społeczeństwo

„Współzałożycielka Fundacji DIGNUM i współtwórca projekt Biżuteria Charytatywna DIGNUM. Działalność w Fundacji godzi z praktyką radcy prawnego i działalnością biznesową związaną z pracą w spółce brokerskiej Mentor S.A., w której jest Dyrektorem Wrocławskiego Oddziału.
Jako radca prawny specjalizuje się prawie medycznym, prowadzi praktykę radcowską w tym zakresie w Kancelarii LEX-MEDYK. „

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Facebook: Fundacja DIGNUM
Linkedin:  Kamila Cal-Całko
Strona: Biżuteria DIGNUM

Staram się godzić działalność w Fundacji z praktyką radcy prawnego i działalnością biznesową związaną z pracą w spółce brokerskiej Mentor S.A., w której jestem Dyrektorem Wrocławskiego Oddziału.

Jako radca prawny, specjalizuję się w prawie medycznym i pogłębiam wiedzę w tym zakresie będąc uczestnikiem studiów podyplomowych Prawo Medyczne i Bioetyka na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Zarządzanie w Służbie Zdrowia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Prowadzę praktykę radcowską w tym zakresie w Kancelarii LEX-MEDYK.

Mimo mocnego zaangażowania zawodowego chciałabym, żeby możliwość wprowadzania realnych zmian w obszarach związanych z działaniem Fundacji definiowała mnie najbardziej w przyszłości.

Jestem w ciągłym procesie odnajdywania balansu pomiędzy życiem rodzinnym, pracą a działalnością w Fundacji i życiem per se – i nie sądzę, że ten proces kiedykolwiek się zakończy. Uczę się z tym godzić, coraz bardziej świadoma jak trudny to proces, żeby nie powiedzieć, że skazana na wieczne poczucie pewnego niezadowolenia w którymś z obszarów i generalnie poczucie niedoskonałości – co uczy mnie pokory oraz….logistyki życiowej.

Last but not the least – żona wspierającego i wyrozumiałego męża Sławka, oraz mama dla 12 letniego Gabrysia. W macierzyństwie zależało mi zawsze na tym, żeby nie zepsuć tego na jakiego super faceta zapowiada się mój syn.

#RokKobiet