Ambasadorki – Społeczeństwo

„Ludzie najczęściej rezygnują ze swojej siły, poprzez myślenie, że nie mają żadnej”. – Alice Walker

Aldona Bochen

Biznes

Dyrektor Administracyjny Biznes Klub Polska, współzałożycielka warszawskich klubów Toastmasters Leaders, Vistula Toastmasters Leaders i Toastmasters Business Leaderstrener, a także trener wystąpień publicznych i moderator sesji networkingowych.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Mądrzy przedsiębiorcy współpracują, pozostali konkurują – hasło klucz, które przyświeca mi w szczególności w strefie zawodowej. Jestem trenerem i doświadczonym (śmiało mogę tak powiedzieć) moderatorem sesji networkingowych. Moderowałam na wielu konferencjach branżowych, na zlecenie klientów czy jako organizator eventów. Jako trener specjalizuję się w wystąpieniach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem autoprezentacji, moderowania dyskusji i storytellingu. Jestem jednym z założycieli warszawskich Klubów Toastmasters Leaders, Vistula Toastmasters Leaders i Toastmasters Business Leaders. Cały czas doskonalę swój warsztat mówcy oraz rozwijam się na ścieżce liderskiej. Chętnie przekazuję swoją wiedzę szkoląc przedsiębiorców w zakresie skutecznej komunikacji interpersonalnej. 

Jako dyrektor administracyjny w polskiej organizacji rekomendacji biznesowych Biznes Klub Polska, projektuję, wdrażam i dbam o prawidłowe funkcjonowanie procesów w zespole. Korzystając z wcześniejszego doświadczenia zawodowego przygotowuję też szkolenia dla naszych klientów. 

Jestem praktykiem z zakresu nawiązywania nowych kontaktów biznesowych, zarządzania nimi i przekuwania ich w kontrakty. Od 2009 do 2016 roku byłam członkiem BNI. W ramach członkostwa prowadziłam jako trener wewnętrzny wiele szkoleń z zakresu networkingu, rekomendacji. Nie obce jest mi również doświadczenie dziennikarskie: jako zastępca redaktora gazety internetowej kierowałam pracą kilkudziesięcioosobowej redakcji najstarszego bydgoskiego portalu internetowego. Dzięki tym doświadczeniom chętnie piszę artykuły i teksty marketingowe.

Z wykształcenia biolog, niegdyś introwertyk. Teraz przedsiębiorca lubiący kontakty z ludźmi, dyskusje, wymianę doświadczeń. Pewnie dlatego w życiu prywatnym i zawodowym wyznaję zasadę, że nasze wybory nie muszą nas ograniczać i zawsze możemy poszerzać wiedzę i doświadczenia w zupełnie nowych obszarach. To także przyczyna, dla której biorę udział w projekcie #RokKobiet. Mam nadzieję, że natchnie wiele z nas do działania i sama wiele się nauczę. 

Dagmara Szymczak

Społeczeństwo

Współzałożycielka Fundacji DIGNUM i współtwórca projekt Biżuteria Charytatywna DIGNUM.Jej misją jest przywracanie godności życia osobom starszym i niepełnosprawnym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Zaangażowana w działania społeczne, nie tylko w na rzecz lokalnej społeczności, wspiera wszelkiego rodzaju akcje na rzecz poprawy jakości życia ludzi i zwierząt.

Silne poczucie sprawiedliwości sprawia, że niesprawiedliwość na świecie traktuję osobiście.
Jestem współzałożycielką Fundacji DIGNUM, w której pracuję na co dzień. Moją misją jest przywracanie godności życia osobom starszym i niepełnosprawnym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Współtworzę markę Biżuteria Charytatywna DIGNUM.

Jestem mamą trójki dorosłych dzieci, mieszkam w małej miejscowości pod Wrocławiem. Kocham piękno i szanuję przyrodę, co udaje mi się połączyć w wędrówkach po górach i podróżach do Francji. Te ostatnie są mi szczególnie bliskie, ze względu na babcię i mamę, które urodziły się i mieszkały we Francji.

Podziwiam Dorothy Day, działaczkę na rzecz praw człowieka i założycielkę ruchu i gazety o tej samej nazwie Catholic Worker.

Justyna Białczak

Ekologia / Społeczeństwo
Filolog romański, humanistka otwarta na ludzi i na tematy społeczne. Zawodowo od lat związana z bankowością, współpracuje z sektorem publicznym przy realizacji inwestycji samorządowych.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Linkedin: Justyna Białczak





Praca to dla mnie przede wszystkim kontakt z ludźmi i udział w projektach, a obszar w którym jestem aktywna zawodowo przybliżył mnie do tematów społecznych, także tych ukierunkowanych na środowisko naturalne. Widzę wyzwania, ale też ciekawe trendy którymi staram się dzielić, zwłaszcza tymi, które przełożą się na ekologiczne rozwiązania, a przez to na poprawę jakości naszego życia.

 

Podziwiam kobiety w samorządach, ich społeczne zaangażowanie i pracę nad poprawą jakości życia wszystkich mieszkańców. 

Chciałabym, aby #RokKobiet był przestrzenią, w której my kobiety możemy podzielić się swoją wiedzą i  doświadczeniem zawodowym, ale także zainspirować wzajemnie, pokazując przykłady tak ważnej i potrzebnej aktywności społecznej.  

 

Ludzie najczęściej rezygnują ze swej siły poprzez myślenie, że nie mają żadnej – Alice Walker

Tymczasem każda z nas ma w sobie siłę, czasem potrzebujemy inspiracji, żeby ją w sobie poczuć. 

Współtworzę projekt #RokKobiet wierząc głęboko  w wartość przyjaźni i kobiecego wsparcia, którego sama doświadczyłam. Mam swój kobiecy krąg, świetnie się znamy, wspieramy się i pomagamy. Mamy wspólne zainteresowania i od wielu lat – pasję żeglarską. Tym w co wierzę i co jest wartością w moim życiu,  chcę się z Wami podzielić 🙂 

Kamila Cal – Całko

Prawo / Społeczeństwo

„Współzałożycielka Fundacji DIGNUM i współtwórca projekt Biżuteria Charytatywna DIGNUM. Działalność w Fundacji godzi z praktyką radcy prawnego i działalnością biznesową związaną z pracą w spółce brokerskiej Mentor S.A., w której jest Dyrektorem Wrocławskiego Oddziału.
Jako radca prawny specjalizuje się prawie medycznym, prowadzi praktykę radcowską w tym zakresie w Kancelarii LEX-MEDYK. „

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Facebook: Fundacja DIGNUM
Linkedin:  Kamila Cal-Całko
Strona: Biżuteria DIGNUM

Staram się godzić działalność w Fundacji z praktyką radcy prawnego i działalnością biznesową związaną z pracą w spółce brokerskiej Mentor S.A., w której jestem Dyrektorem Wrocławskiego Oddziału.

Jako radca prawny, specjalizuję się w prawie medycznym i pogłębiam wiedzę w tym zakresie będąc uczestnikiem studiów podyplomowych Prawo Medyczne i Bioetyka na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Zarządzanie w Służbie Zdrowia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Prowadzę praktykę radcowską w tym zakresie w Kancelarii LEX-MEDYK.

Mimo mocnego zaangażowania zawodowego chciałabym, żeby możliwość wprowadzania realnych zmian w obszarach związanych z działaniem Fundacji definiowała mnie najbardziej w przyszłości.

Jestem w ciągłym procesie odnajdywania balansu pomiędzy życiem rodzinnym, pracą a działalnością w Fundacji i życiem per se – i nie sądzę, że ten proces kiedykolwiek się zakończy. Uczę się z tym godzić, coraz bardziej świadoma jak trudny to proces, żeby nie powiedzieć, że skazana na wieczne poczucie pewnego niezadowolenia w którymś z obszarów i generalnie poczucie niedoskonałości – co uczy mnie pokory oraz….logistyki życiowej.

Last but not the least – żona wspierającego i wyrozumiałego męża Sławka, oraz mama dla 12 letniego Gabrysia. W macierzyństwie zależało mi zawsze na tym, żeby nie zepsuć tego na jakiego super faceta zapowiada się mój syn.

#RokKobiet