Zdrowie i Uroda – Blog

„Ten, kto ma zdrowie, ma nadzieję; a kto ma nadzieję, ma wszystko”. –Przysłowie arabskie
Psychologia gotowania czyli terapia po mojemu.

Psychologia gotowania czyli terapia po mojemu.

Przez słowo dieta rozumiem sposób odżywiania, a nie liczenie kalorii, głodówki czy inne pomysły na spadek masy. Z racji mojego zawodu, moja wiedza odnośnie produktów spożywczych rozwijała się, teraz czytając skład wiem co jest co i w jaki sposób wpływa to na nasz organizm. Ta wiedza sprawiła, że postanowiłam zrewolucjonizować sposób odżywiania w moim domu.

czytaj dalej
Skóra a rak – pielęgnacja onkologiczna.

Skóra a rak – pielęgnacja onkologiczna.

Są w życiu takie doświadczenia, których wcale doświadczyć nie chcemy i mówienie tu o tym, że „co nas nie zabije to nas wzmocni” jest co najmniej nie na miejscu.
Mierząc się z chorobą nowotworową życie wywraca się do góry nogami. Priorytety zmieniają kierunki, a dbanie o swój wygląd zdaje się być zbyt błahe, by tracić na nie czas.

czytaj dalej
Psychologia gotowania czyli terapia po mojemu.

Drugie śniadanie do szkoły. Jak znaleźć odżywczy kompromis.

Od kiedy moje dzieci poszły do szkoły zaczęło się rozmyślanie, co mogę im przygotować na drugie śniadanie. Kanapka jest oczywistym wyborem – ale jak ją zbilansować? Żeby była odpowiednia ilość warzyw, białka i węglowodanów? Jak zrobić dobrą – w rozumieniu dzieci oczywiście – kanapkę bez „białej” bułki? Potem padło pytanie „czy my zawsze musimy jeść kanapki w szkole?”. Innym problemem było to, że 5 minutowa przerwa nie wystarczała na zjedzenie tejże kanapki, a na 20 minutowej woleli grać w piłkę. Efekt był taki, że kanapki wracały do domu.

czytaj dalej
W trosce o chorego pracownika

W trosce o chorego pracownika

Jakość życia dla człowieka jest ważnym tematem. Z tą jakością wiąże się mocno nasze życie zawodowe, bo wiele osób na tej podstawie buduje swoje poczucie wartości czy przynależności. Środowisko pracy wpływa na nas, na naszą higienę psychiczną. Praca wyznacza też rytm – musimy wstać, zaplanować sobie dzień, mamy cel. Dla osoby przewlekle chorej temat ten jest jeszcze bardziej istotny, ponieważ choroba ma wpływ na całościowe funkcjonowanie pacjenta, czyli na życie zawodowe, społeczne czy rodzinne.

czytaj dalej

#RokKobiet