Ambasadorki – Zdrowie i uroda

„Ten, kto ma zdrowie, ma nadzieję; a kto ma nadzieję, ma wszystko”. –Przysłowie arabskie

Adrianna Sobol

 

Zdrowie i uroda

Twórczyni platformy Zdrowie zaczyna się w głowie.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Na co dzień pracuje z pacjentami przewlekle chorymi, ich opiekunami, współpracownikami oraz personelem medycznym. Popularyzuje wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej, tworzenia przyjaznych warunków pracy dla osób przewlekle chorych, wsparcia ich bliskich oraz komunikacji lekarza z pacjentem.

 

Psychoonkolożka i wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Zakładzie Profilaktyki Onkologicznej. Pracuje w Szpitalu Onkologicznym LuxMed Onkologia w Warszawie. Jest członkiem Zarządu Fundacji OnkoCafe – Razem Lepiej, psychoterapeutką i założycielką Centrum Wsparcia Psychologicznego Ineo. Autorka licznych publikacji z dziedziny psychoonkologii i psychologii zdrowia. Współautorka książki „Oswoić raka. Inspirujące historie i przewodnik po emocjach”(Znak,2020). Występuje jako ekspertka w programach telewizyjnych, współtworzy akcje i kampanie społeczne. Prowadzi liczne szkolenia i warsztaty z zakresu psychologii i rozwoju osobistego.
 
 

Agnieszka Węgiel

Psychologia

Psycholog, coach, trener rozwoju osobistego, autorka książki „Jak nie masz w głowie, to masz w biodrach”.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z linkami:

Psycholog, coach, trener rozwoju osobistego, autorka książki „Jak nie masz w głowie, to masz w biodrach”.

Specjalizuję się w psychologii odchudzania. Wspieram osoby z nadwagą i chore na otyłość, które chcą trwale i skutecznie schudnąć.

Brak skuteczności w odchudzaniu często wiąże się nie tyle z dietą , ale ze sposobem myślenia, stylem życia, zachowaniami nawykowymi, przekonaniami oraz strategiami radzenia sobie ze stresem. 

Do odbudowania prawidłowych relacji z jedzeniem wykorzystuję narzędzia niezbędne do wzmacniania motywacji, samodyscypliny i planowania. Uczę technik radzenia sobie z emocjami i stresem oraz z  komunikacją i relacjami. Prowadzę grupy wsparcia, spotkania psychoedukacyjne, uczę relaksacji metodą treningu autogennego Schultza. W codziennej pracy opieram się na Mindfulness, ACT, pracuję prowokatywnie i coachingowo. 

Przygotowuję do operacji i prowadzę pacjentów leczonych chirurgicznie z powodu otyłości w Krakowie (Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera oraz Szpital Uniwersytecki). Jestem w trakcie certyfikacji American Association of Bariatric Councelors.

Moje życiowe motto brzmi : żyj świadomie i szczęśliwie.  Mam za sobą wiele diet i jojo. Ciągłe dążenie do utraty zbędnych kilogramów i ciągłe porażki doprowadziły mnie do miejsca, w którym powiedziałam STOP. Świadomość, że nasze dobre samopoczucie i szczęśliwe życie nie zależy od schudnięcia, była uwalniająca. Zrozumienia swoich potrzeb i pragnień, odkrycie demonów, które ograniczają dotarcie do wnętrza siebie, zrozumienie i zaakceptowanie siebie to droga, która nie tylko prowadzi do szczęśliwego życia, ale również do utraty nadmiarowych kilogramów. Jeśli zbudujesz sobie szczęście, nie będziesz potrzebowała czekolady. 

Moją misją jest uwolnienie Siłaczki, Zosi Samosi, Matki Polki i odnalezienie siebie. I tym właśnie chcę się podzielić w  projekcie #RokKobiet.

#RokKobiet