Biżuteria charytatywna DIGNUM – siła idąca za wyjątkowym przesłaniem.

autorska biżuteria stworzona z myślą o misji charytatywnej Fundacji DIGNUM

 

Od początku zależało nam, żeby to było coś więcej niż szlachetna biżuteria. Wiele z nas wybierając konkretną bransoletkę lub naszyjnik zastanawia się nad tym, co symbolizuje… Tworząc Biżuterię Charytatywną DIGNUM kierowałyśmy się przekonaniem, że kobieta, która ją będzie nosiła, będzie poszukiwała w niej odzwierciedlenia jej stylu, osobowości, sposobu na wyrażenie swoich emocji i uczuć… A nasza Biżuteria Charytatywna DIGNUM przemawia językiem miłości. Podobno rozróżnia się pięć języków miłości – afirmację, czas, dotyk, prezent, pomoc. Nasza biżuteria przemawia w każdym z nich.

Jednak, poza tymi jasnymi, znanymi przekazami, są również symbole osobiste, niejednoznaczne. Ich znaczenie znasz tylko ten, kto kupi naszą biżuterię i to jest wyjątkowe. Dlatego nabywając biżuterię Charytatywną DIGNUM każdy może stworzyć taki właśnie symbol.

Zależało nam, aby biżuteria zawierała ważne dla nas idee, żeby nawiązywała w swojej formie do logotypu Fundacji, który sam w sobie jest piękny. Żeby charakteryzowała się wysoką jakością i kunsztem wykonania. Uważamy, że czynienie dobra jest nie do przecenienia. Nasza biżuteria i jej symbolika jest ponadczasowa, a czas i przemijanie to nieustający cykl, który szanujemy. Wreszcie – zależało nam, aby było wykonana w Polsce. To wartość, w którą osobiście wierzymy. 

Te idee materializują się w kunszcie naszej biżuterii. Biżuteria srebrna ma próbę 925, jest lekko oksydowana, a złota, w wersji limitowanej, wykonana z 14-karatowego złota próby 585, wypełnionego zieloną emalią. Cała kolekcja to cegiełki, ze sprzedaży których fundusze przeznaczamy na pomoc potrzebującym – beneficjentom Fundacji.  Biżuterię można kupić w sklepie online: https://bizuteria-dignum.pl/

Zatem nasza biżuteria jest artystyczną formą idei Fundacji DIGNUM i swoją formą nawiązuje do jej logotypu – liścia wpisanego w serce. Nie bez przyczyny jest on symbolem Fundacji DIGNUM. To symbol piękna natury i afirmacji przemijania. Przyroda i jej zmieniający się cykl to spektakl życia, który uczy nas akceptacji upływu czasu.

Misją Fundacji DIGNUM jest przywracanie godności osób niepełnosprawnych i starszym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. DIGNUM oznacza GODNY.

 

Każda idea ma gdzieś swój początek. Idea Biżuterii Charytatywnej DIGNUM swój ma w przyjaźni dwóch kobiet: Dagmary Szymczak i Kamili Cal-Całko, założycielek Fundacji DIGNUM. Swoją autorską biżuterię stworzyły z myślą o misji charytatywnej Fundacji. Każda z nich włożyła w ten projekt własne emocje.

Od samego początku – mówi Dagmara Szymczak – zależało mi aby nasza biżuteria była wyjątkowa, żeby była pięknym przedmiotem, którego wartość, wyraża się nie tylko przez kunszt wykonania i drogocenny kruszec, ale też dodaną wartość, którą może obdarzyć swojego właściciela. Chciałabym, aby Biżuteria DIGNUM była oznaką godności. Dla mnie osobiście godność to wolność wyboru, to możliwość decydowania o sobie.  Czy nie jest cudownie móc poczuć tę wolność?”

„Biżuteria nowoczesnej kobiety musi być wyjątkowa. Dlaczego? – zadawałam sobie to pytanie na początku drogi tworzenia naszej biżuterii” – wspomina Kamila Cal-Całko.  „Współczesna kobieta ceni ponadczasowość, szlachetność i wysoką jakość. To wydawało mi się od początku jasne. Dzisiejsza kobieta chce być zaangażowana, energiczna, zdecydowana, wymagająca… ale jednocześnie romantyczna. Uwielbia biżuterię, która jest symbolem, która akcentuje jej styl, osobowość, kobiecość i subtelnie wyraża nastrój.  Biżuteria Charytatywna DIGNUM jest jednocześnie i efektowna i wymowna.  Dobro zawsze znajdzie drogę, żeby przemówić – chociażby w symbolice serca, którego kupno wspiera najbardziej potrzebujących”

Co najważniejsze, nasza biżuteria to nie tylko dodatek – to siła idąca za przesłaniem i niezwykła, pozytywna energia, drzemiąca w tych wyjątkowych wyrobach.

#RokKobiet

Share This