Nasze Publikacje

W tym miejscu znajdziecie artykuły przygotowane przez Ambasadorki Projektu i zamieszczone na stronie projektu Rok Kobiet na LinkedIn oraz na Facebook.
Zapraszamy Was do bezpośrednich odwiedzin, udostępniania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

Blogi Ambasadorek

W trosce o chorego pracownika

W trosce o chorego pracownika

Jakość życia dla człowieka jest ważnym tematem. Z tą jakością wiąże się mocno nasze życie zawodowe, bo wiele osób na tej podstawie buduje swoje poczucie wartości czy przynależności. Środowisko pracy wpływa na nas, na naszą higienę psychiczną. Praca wyznacza też rytm – musimy wstać, zaplanować sobie dzień, mamy cel. Dla osoby przewlekle chorej temat ten jest jeszcze bardziej istotny, ponieważ choroba ma wpływ na całościowe funkcjonowanie pacjenta, czyli na życie zawodowe, społeczne czy rodzinne.

Nic się nie dzieje bez powodu – Katarzyna Mikołajczyk

Nic się nie dzieje bez powodu – Katarzyna Mikołajczyk

Nic nie dzieje się bez powodu – tym powodem jesteś Ty! Dużo możemy zmienić i o wiele możemy zawalczyć, ale nie wszystko da się zawsze kontrolować. Czasem po prostu coś się dzieje, a my – zamiast bezskutecznie walczyć i upierać się przy przeszłości – powinniśmy znaleźć w tym sens i wskazówki, za którymi powinniśmy podążać, by zmienić nasze życie na lepsze.

30% Club Poland Chapter – czym jest? Jakimi ideami się kieruje? Jaki ma cel? – Anett Szentesi

30% Club Poland Chapter – czym jest? Jakimi ideami się kieruje? Jaki ma cel? – Anett Szentesi

Różnorodność zaczyna nie mieć charakteru tylko czysto dobrowolnego w zależności od kultury korporacyjnej, lecz przybiera formę wymogu prawnego i regulacyjnego.
Konieczne jest zatem podjęcie odpowiednich kroków i w związku z tym zachęcam do przystąpienia do międzynarodowej inicjatywy 30% Club, która jest obecnie uruchamiana w Polsce. Inauguracja klubu nastąpiła 9 czerwca 2021.

Kiedy warto skorzystać z pomocy prawnika? – Katarzyna Krupa

Kiedy warto skorzystać z pomocy prawnika? – Katarzyna Krupa

W Polsce wciąż mamy do czynienia z negatywnym społecznym odbiorem prawnika, tego, co robi, jak to robi. Oczywiście ten odbiór nieustająco zmienia się zdecydowanie na korzyść. Czasy postrzegania prawnika jako pana w słusznym wieku widocznego zza dębowego biurka zdecydowanie przeszły już do lamusa. Dawno minęły również czasy, gdy dostęp do usług prawniczych był zupełnie ograniczony, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Dziś w dobie globalnego dostępu do Internetu, funkcjonowania wielu mediów społecznościowych, portali, serwisów, blogów poświęconych tematyce prawnej ten dostęp jest o wiele szerszy

Kobieta w sieci – w kilku słowach o cyberprzemocy – Marta Krynicka

Kobieta w sieci – w kilku słowach o cyberprzemocy – Marta Krynicka

Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia przemoc to m.in. świadome użycie władzy, które albo prowadzi do albo z którym wiąże się wysokie prawdopodobieństwo spowodowania obrażeń cielesnych, śmierci, szkód psychologicznych lub braku elementów niezbędnych do normalnego życia i zdrowia. Wskazana w powyższym opisie władza w odniesieniu do cyberprzemocy ma charakter strukturalny.

#RokKobiet