Nasze Publikacje

W tym miejscu znajdziecie artykuły przygotowane przez Ambasadorki Projektu i zamieszczone na stronie projektu Rok Kobiet na LinkedIn oraz na Facebook.
Zapraszamy Was do bezpośrednich odwiedzin, udostępniania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

Blogi Ambasadorek

Postanowienia noworoczne, które spełnisz.

Postanowienia noworoczne, które spełnisz.

Wiele osób każdego roku pisze swoje postanowienia noworoczne mając silną wiarę, że w końcu tego właśnie roku osiągnie założone cele. Nie zaskoczę chyba nikogo, jeśli napiszę, że nasze postanowienia są zazwyczaj podobne i z gatunku „więcej czasu dla siebie”, „każdego tygodnia nauczę się czegoś nowego”, „każdy poranek z kwadransem angielskiego”, „picie więcej wody”, itd. Znacie to, prawda?

Kompendium wiedzy o przemocy wobec kobiet – rodzaje przemocy, jak rozpoznać jej mechanizm i gdzie szukać pomocy.

Kompendium wiedzy o przemocy wobec kobiet – rodzaje przemocy, jak rozpoznać jej mechanizm i gdzie szukać pomocy.

Kiedy ponad rok temu planowałyśmy kalendarz, miałam nieco inną koncepcję na ten artykuł. Miało to być kompendium wiedzy o przemocy. Ponieważ temat jest niezwykle ważny, pomyślałam sobie potem, że może dużo bardziej wartościowe od teoretycznego opisywania mechanizmów przemocy, będzie przedstawienie prawdziwej historii kobiety, która jej doświadczyła. Oddaję zatem Waszej lekturze wywiad z Anią, która zgodziła się podzielić swoją osobistą historią, za co serdecznie jej dziękuję.

Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym – Marta Mazurek

Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym – Marta Mazurek

Karta została opracowana przez CEMR (Komisja Stała ds. Równouprawnienia, działająca w ramach Rady Gmin i Regionów Europy) we współpracy z partnerami i krajowymi stowarzyszeniami władz lokalnych i regionalnych z Europy. Rezultatem tej współpracy jest pogodzenie różnych wizji równości w Europie i podsumowanie wizji wszystkich uczestników projektu. Karta uwzględnia różne kompetencje władz lokalnych i regionalnych w Europie. Została zainicjowana w 2006 roku. Przyjęło ją już ponad 1850 samorządów lokalnych i regionalnych, z 36 krajów europejskich, w tym z Polski.

Działalność Piaseczyńskiej Rady Kobiet

Działalność Piaseczyńskiej Rady Kobiet

Choć Piaseczyńska Rada Kobiet jest to młody byt, działający w Piasecznie od niespełna trzech lat, za jej powstaniem stoi wieloletnie doświadczenie jej członkiń i zapał lokalnych aktywistek. Obecnie w skład Rady, powoływanej przez Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno wchodzi 19 kobiet, przedstawicielek: Urzędu Miasta, Powiatowego Urzędu Pracy, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Kultury, Starostwa Powiatowego oraz lokalnych stowarzyszeń i organizacji pro kobiecych.

#RokKobiet

Ważne adresy:

O nas
Kontakt