Blogi Ambasadorek
Kiedy warto skorzystać z pomocy prawnika? – Katarzyna Krupa
W Polsce wciąż mamy do czynienia z negatywnym społecznym odbiorem prawnika, tego, co robi, jak to robi. Oczywiście ten odbiór nieustająco zmienia się zdecydowanie na korzyść. Czasy postrzegania prawnika jako pana w słusznym wieku widocznego zza dębowego biurka zdecydowanie przeszły już do lamusa. Dawno minęły również czasy, gdy dostęp do usług prawniczych był zupełnie ograniczony, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Dziś w dobie globalnego dostępu do Internetu, funkcjonowania wielu mediów społecznościowych, portali, serwisów, blogów poświęconych tematyce prawnej ten dostęp jest o wiele szerszy
Czemu poczucie własnej wartości, samoocena i pewność siebie to NIE to samo?
Bo możesz mieć wysoką samoocenę lub być bardzo pewna siebie, a przy tym mieć niskie poczucie własnej wartości i nadal nie czuć się ze sobą dobrze, odczuwając frustrację i niepokój. Jak to możliwe? Stanie się to jaśniejsze, gdy przeczytasz te historię
Kobieta w sieci – w kilku słowach o cyberprzemocy – Marta Krynicka
Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia przemoc to m.in. świadome użycie władzy, które albo prowadzi do albo z którym wiąże się wysokie prawdopodobieństwo spowodowania obrażeń cielesnych, śmierci, szkód psychologicznych lub braku elementów niezbędnych do normalnego życia i zdrowia. Wskazana w powyższym opisie władza w odniesieniu do cyberprzemocy ma charakter strukturalny.
Dyrektywa unijna o ochronie sygnalistów – nowe obowiązki pracodawców w 2021 roku. – Kamila Bury
Do dnia 17 grudnia 2021 r. Polska musi implementować do krajowego porządku prawnego Dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z dnia 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających przypadki naruszenia prawa Unii czyli tzw. Dyrektywę o ochronie sygnalistów („Dyrektywa”).
Kulinarny Paragraf, czyli prawnik po godzinach – Katarzyna Krupa
Dziś nie wystarczy jak kiedyś powiedzieć: I love law – i pójść beztrosko na studia prawnicze. Trzeba mieć plan na swoją przyszłość, a może raczej warto mieć taki plan, by to, co robimy, przynosiło nam satysfakcje. Myślę, że każdy dąży do tego, by praca, którą wykonuje, dawała satysfakcję.
MEDIACJE – NARZĘDZIE SŁUŻĄCE PRZEDSIĘBIORCOM DO ROZWIĄZYWANIA ICH SPORÓW – Katarzyna Bartoszewicz
W stosunkach gospodarczych strony już na etapie ich nawiązywania mają możliwość zastrzeżenia skorzystania z mediacji, na wypadek pojawienia się sporów pomiędzy stronami. Funkcję taką pełni klauzula mediacyjna, którą strony mogą zawrzeć w umowie. Wówczas, w przypadku konieczności rozwiązania sporu wynikającego ze stosunku prawnego powstałego na podstawie powyższej umowy, strony powinny skorzystać z pomocy mediatora przed wdaniem się w spór sądowy.
Z kazimierskiej biedy na salony świata, czyli barwna historia o Helenie Rubinstein – Małgorzata Zielina
Ojciec Heleny, ortodoksyjny Żyd o imieniu Hercl, był niezbyt zamożnym handlarzem. Prowadził swój sklep na krakowskim Kazimierzu przy ul. Józefa 13. Sprzedawał naftę, a później trudnił się skupem jaj. Matka – Augusta (Gitel) – opiekowała się domem i siedmioma młodszymi siostrami naszej bohaterki.
Jak przygotować się do spotkania online – Agnieszka Gasparska
Żyjemy w czasie, kiedy właściwie nic już nie jest takie samo, jak wcześniej. Okres izolacji zmienił wiele w naszym otoczeniu, a więc także w naszej pracy.
Biżuteria charytatywna DIGNUM – siła idąca za wyjątkowym przesłaniem.
Żyjemy w czasie, kiedy właściwie nic już nie jest takie samo, jak wcześniej. Okres izolacji zmienił wiele w naszym otoczeniu, a więc także w naszej pracy.