Gładkie nogi. Dlaczego już teraz warto pomyśleć o depilacji laserowej.

5 lat temu porzuciła korporację by założyć firmę dla kobiet – AURI Gabinety Medycyny Estetycznej. Przetrwała naprawdę wiele sztormów i burz, ale stworzyła fantastyczny zespół, lubiący i znający się na swojej pracy. – Aleksandra Rokicka- Repetowska

 

Piękne i gładkie ciało bez podrażnień po depilacji to marzenie  pań i jak się okazuje również panów. 

Domowe sposoby nie dają zadowalających efektów, dlatego coraz większa liczba osób decyduje się na laserowe usuwanie owłosienia w gabinetach medycyny estetycznej. 

Zabiegi depilacji nie trwają długo, są stosunkowo bezbolesne, niewiele więcej kosztują  od pozostałych metod depilacji, wymagają powtórzeń, ale perspektywa gładkiej skóry, niesamowitego komfortu, oszczędności czasu, bierze górę. 

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa polega na wychwyceniu przez wiązkę lasera, barwnika znajdującego się we włosie, w wyniku czego dochodzi do uszkodzenia macierzy włosa. Każdy włos ma różną fazę wzrostu, dlatego konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Dlaczego sezon jesienno-zimowy to czas na lasery ? 

Sezon jesienny to idealny moment na rozpoczęcie tego zabiegu i przygotowanie się do sezonu letniego. Dzięki niskiemu nasłonecznieniu i skórze pozbawionej opalenizny po lecie, jesteśmy w stanie skutecznie i bezpiecznie przeprowadzić depilację. 

Jak przygotować się do zabiegu?

Warto zaplanować swój pierwszy zabieg ze specjalistą na podstawie panujących warunków pogodowych, jak i kondycyjnych skóry, tak aby móc przeprowadzić pełną serię (najczęściej 6-8 zabiegów) w odpowiednim odstępie czasowym (ok. 4-6 tyg.)

Nieodpowiednio przygotowana skóra, opalenizna, mogą być przyczyną wielu komplikacji pozabiegowych  tj.: przebarwień, odbarwień, podrażnień. 

W rezultacie zmniejsza się efektywność zabiegów oraz zwiększa się konieczność powtarzania serii. 

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekty utrzymują się około 7 lat, potem należy zrobić 1-2 zabiegi przypominające. Wszelkie zaburzenia gospodarki hormonalnej zaburzają ten efekt, co czasami może być wskazówką do konieczności wykonania badań.

To co najważniejsze, depilacja laserowa to zabieg bezpieczny, skuteczny i wykonywany w serii. Dlatego należy wykonywać go w odpowiednim czasie i z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

Odpowiedzi udzieliła:

Sandra Ciesłowska,  kosmetolog

Auri Gabinety Medycyny Estetycznej

#RokKobiet

Share This