Idealna skóra twarzy, szyi, dłoni. Dlaczego resurfacing jest optymalnym rozwiązaniem.

5 lat temu porzuciła korporację by założyć firmę dla kobiet – AURI Gabinety Medycyny Estetycznej. Przetrwała naprawdę wiele sztormów i burz, ale stworzyła fantastyczny zespół, lubiący i znający się na swojej pracy. – Aleksandra Rokicka- Repetowska

 

Zabiegi laserowe mogą być delikatniejsze, dając jedynie efekt peelingu lub silniejsze, za czym idzie silna przebudowa naszej skóry. Co to znaczy silniejszy zabieg laserowy, jakie są efekty i czas rekonwalescencji, powie nam doktor Stella Korycińska:

– Pani Doktor, mocniejsze zabiegi laserowe, czyli jakie?

– Przede wszystkim myślę o resurfacingu skóry. Zabieg może być wykonany laserem frakcyjnym ablacyjnym lub nieablacyjnym.

– A co to jest resurfacing laserem ablacyjnym?

– Resurfacing ablacyjny to zabieg, w którym w wyniku działania energii lasera dochodzi do odparowania powierzchownych warstw naskórka, a działanie termiczne w głąb skóry powoduje jej stymulację do odnowy i produkcji nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu nasza skóra ulega zagęszczeniu.

– Jakie są widoczne efekty resurfacingu?

– Będziemy mogli zaobserwować wyrównanie powierzchni skóry, jej kolorytu, wygładzenie drobnych zmarszczek, poprawę napięcia i jędrności. Zabieg resurfacingu twarzy wykonuje się poniżej linii żuchwy, ponieważ po serii takich zabiegów obserwujemy często efekt uniesienia skóry twarzy.

– Na jakich inny okolicach poza twarzą można zrobić zabieg resurfacingu?

– W okresie jesienno/zimowym dobrze jest skupić się na obszarach ciała, które w okresie letnim są odsłonięte, czyli skóra twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Są to okolice szczególnie narażone na promieniowanie słoneczne i podlegają fotostarzeniu.

– Jak długi jest okres rekonwalescencji po takich zabiegach?

– Okres rekonwalescencji trwa kilka dni. Jest to czas przyschnięcia i odpadnięcia strupków. Zależy od grubości skóry i parametrów na jakich był wykonywany zabieg. Podczas pierwszej wizyty stosujemy standardowe parametry. Na kolejnych wizytach parametry możemy modyfikować, w zależności od reakcji skóry na pierwszej wizycie.

– Pani Doktor, ile zabiegów trzeba wykonać, żeby był efekt gładkiej, jasnej i jędrnej skóry?

– Zabieg wykonujemy w serii. Ilość sesji zależy od tego jakiego efektu oczekujemy i jaka jest jakość wyjściowa skóry. Standardowo stosujemy około 3-4 zabiegi. Natomiast skóra z ewidentnymi oznakami fotostarzenia, z licznymi drobnymi zmarszczkami, będzie potrzebowała około 5-6 zabiegów. Zabiegi wykonujemy co 5-6 tygodni.

– Bardzo dziękuję za rozmowę.

Odpowiedzi udzieliła:


lek. Stella Korycińska Specjalista medycyny estetycznej

Auri Gabinety Medycyny Estetycznej

#RokKobiet

Share This