Jędrne pośladki i szczupłe uda. Siła protokołów łączonych.

5 lat temu porzuciła korporację by założyć firmę dla kobiet – AURI Gabinety Medycyny Estetycznej. Przetrwała naprawdę wiele sztormów i burz, ale stworzyła fantastyczny zespół, lubiący i znający się na swojej pracy. – Aleksandra Rokicka- Repetowska

 

–  Sandra,  idzie wiosna wiele Pań w szale i rozpaczy szuka w Internecie zabiegów cud na ciało. Jak możemy im pomóc znaleźć i dokonać właściwego wyboru, tak żeby osiągnęły wymarzony efekt?

– Rynek” beauty” oferuje nam wiele zabiegów aparaturowych  na ciało i w związku z tym jest w czym wybierać. Możemy jednak sklasyfikować zabiegi w trzech kategoriach: zabiegi redukujące tkankę tłuszczową, ujędrniające skórę, oraz rzeźbiące sylwetkę i budujące masę mięśniową.

– No dobrze to załóżmy, że Pacjentka chce zredukować tkankę tłuszczową. Jak ma się do tego zabrać?

-Tkankę tłuszczową możemy obecnie zredukować w sposób bezinwazyjny na dwa sposoby: poprzez rozgrzewanie  komórek tłuszczowych  lub ich wymrażanie . Zabiegi  te wykorzystują  energię cieplną do wywołania stanu  zapalnego w miejscu zabiegowym i i zapoczątkowują apoptozę, czyli śmierć komórek tłuszczowych. 

– A wariant w którym Pacjentka chce ujędrnić skórę. Czego powinna szukać?

– Ujędrniać skórę możemy poprzez masaże manualne, zabiegi Spa – pielęgnacyjne z wykorzystaniem substancji aktywnych. Poprawiają one nie tylko mikrokrążenie skórne, ale również pomagają usuwać nadmiar toksyn z organizmu, usuwają zrogowaciały martwy naskórek, uelastyczniają skórę. 

Jednym z najciekawszych zabiegów dostępnych na rynku jest zabieg endermologii. To masaż ciała wykonany na wybranych partiach. Powoduje redukcję obwodów, ujędrnienie skóry i np. podniesienie pośladków.

Myśląc o ujędrnieniu warto też przyjrzeć się zabiegom radiofrekfencji w których poprzez podgrzanie włókien kolagenowych  powodujemy ich obkurczenie. Dzięki temu właśnie uzyskujemy efekt ujędrnienia.

– Ostatnia możliwość  – rzeźbienie sylwetki i budowa masy mięśniowej brzmi bardzo ciekawie. Opowiedz na czym to polega i jakie są możliwości?

– Obecnie na rynku pojawiły się maszyny które wykorzystują pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności. Impuls przenika przez wszystkie warstwy skóry i tkanki tłuszczowej, efektywnie stymulując mięśnie pobudzając je do intensywnej pracy. W efekcie następuje ich wzmocnienie i redukcja tkanki tłuszczowej w danej strefie zabiegowej. 

– Naprawdę jest wiele możliwości czy to znaczy, że w końcu możemy bezkarnie jeść i spalić na grillu karnety do siłowni?

– Niestety nie.  Zabiegi są jednym z elementów pomagających w utrzymaniu pięknej figury i zdrowej skóry. Na pewno warto dbać o to co jemy i prowadzić aktywny tryb życia.  Warto pamiętać, że na rynku jest bardzo szeroka oferta sprzętów, zabiegów, salonów. Warto wybierać certyfikowany sprzęt, przebadane preparaty i wyszkolony personel. 

Odpowiedzi udzieliła: 

mgr kosmetologii – Sandra Ciesłowska-Bogucka
Auri Gabinety Medycyny Estetycznej

 

#RokKobiet

Share This