Jeśli chcesz ujędrnić skórę i nadać jej blasku, pomyśl o mezoterapii.

5 lat temu porzuciła korporację by założyć firmę dla kobiet – AURI Gabinety Medycyny Estetycznej. Przetrwała naprawdę wiele sztormów i burz, ale stworzyła fantastyczny zespół, lubiący i znający się na swojej pracy.

Aleksandra Rokicka

 

Dużo się mówi o mezoterapii, szczególnie latem i wczesną jesienią. Nie bez powodu. To jeden z najlepszych zabiegów jakie ma nam do zaoferowania medycyna estetyczna.

Początek mezoterapii  jak i jej nazwę zainicjował francuski lekarz Michel Pistor w 1952 r. w leczeniu zaburzeń słuchu. Natomiast w latach 70 XX wieku mezoterapię zaczęto stosować w dermatologii estetycznej.

Mezoterapia polega na śródskórnym lub podskórnym podaniu substancji lub mieszanki substancji aktywnych w celu poprawy kondycji i jakości skóry. Wykorzystywana jest w celach terapeutycznych jak i estetycznych skóry: lifting i odmładzanie twarzy, szyi, dekoltu, rewitalizacji grzbietów rąk, redukcji cellulitu, wypadania włosów, leczenia blizn, rozstępów, liftingu powiek, redukcji przebarwień, wiotkości skóry.

Substancjami aktywnymi wykorzystywanymi w tej metodzie są  składniki pochodzenia roślinnego (krzemionka organiczna, biotyna) , witaminy (multiwitaminy, witamina C), leki, stosowane pojedynczo bądź w formie zmieszanej tzw. koktajlu bogatego w szereg substancji aktywnych np (kwas hialuronowy+witaminy).

 Rynek kosmetyczny szuka coraz nowszych i doskonalszych nośników substancji aktywnych umożliwiających dotarcie  do źródła problemu aby móc go zniwelować. Jednak największą barierą dla transportu tych substancji jest naskórek, przez który tylko niewielki odsetek przenika a reszta ulega rozkładowi na powierzchni skóry w związku z czym efekty terapii nie są wystarczająco zadowalające.

Mezoterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod, która pozwala w sposób bezpośredni ominąć  barierę skórno naskórkową. Umożliwia podanie składników aktywnych do skóry właściwej i tkanki podskórnej i docelowo w miejsca zmienionego chorobowo.

 W celu osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się serie 4 zabiegów w odstępach 3 tygodniowych.

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka metod mezoterapii:

igłowa – polega na podaniu substancji czynnych śródskórnie lub podskórnie w formie iniekcji 

mikroigłowa – polega na mikronakłuciach skóry kartridżem ze składnikami aktywnymi, które mają za zadanie zaindukowanie procesów regeneracyjnych i naprawczych

bezigłowa – wykorzystująca przenikanie składników aktywnych za pomocą pola elektromagnetycznego  

 I oto kolejna dawka dość szczegółowej wiedzy, której jest tak dużo w Internecie i z którą dość często nie wiemy co robić. Najważniejsze co musicie wynieść z tego artykułu to informację, że mezoterapia jest super i udać się do sprawdzonego gabinetu medycyny estetycznej gdzie lekarz dobierze właściwy preparat i formę podania dla Waszej skóry. Gdzie możecie z ufnością poddać się procedurze i spokojnie czekać na efekty. 

 

#RokKobiet

Share This