Piękne usta.

5 lat temu porzuciła korporację by założyć firmę dla kobiet – AURI Gabinety Medycyny Estetycznej. Przetrwała naprawdę wiele sztormów i burz, ale stworzyła fantastyczny zespół, lubiący i znający się na swojej pracy.

Aleksandra Rokicka

 

Piękno jest pojęciem względnym. To stwierdzenie dotyczy również ust , co niestety widać na ulicach, w telewizji, w internecie, w czasopismach.

Na przestrzeni dziejów były tworzone kanony dla idealnych ust. I tak np. w satrożyntej Grecji usta musiały być symetryczne z idealnie wyrzeźbionym łukiem Amora. Chiny za panowania dynastii Ming to usta malutkie i wąziutkie. W Europie na przestrzeniu dziejów częściej eksponowane były oczy lub nos. Dopiero od niedawna usta są coraz pełniejsze i bardziej widoczne.

Jednym ze sposobów wykorzystywanych do ingerencji w kształt ust jest wypełnienie kwasem hialuronowym lub własnym tłuszczem.

Wypełnianie ust ma bardzo złą powszechną opinię. Wynika to z wręcz karykaturalnych ust prezentowanych przez niektóre celebrytki. Jednak modelowanie ust to sprawdzony i skuteczny sposób uzyskania kształtnych i ponętnych ust. Usta można powiększyć, odświeżyć, odżywić, poprawić kontur, pozbyć się zmarszczek palacza, podnieść opadające kąciki. Jest bardzo, bardzo dużo możliwości.

Ale zanim zaczniemy usta wypełniać należy o nie zadbać i dbać regularnie. Skóra ust jest bardzo delikatna i wrażliwa. Łatwo wysycha i pierzchnie. Usta odwodnione tracą jędrność, blask i świeżość.

Co w tej sytuacji robić.

Najważniejsze, zupełna podstawa i oczywista oczywistość, to regularne nawilżanie. Warto dobrać specjalny preparat do pielęgnacji ust. Preparaty mają lekką formułę, a jednocześnie zbilansowany skład witamin, olejków, kolagenu itp.

Ważnym elementem pielęgnacji ust jest peeling. I tu szczególnie starannie trzeba dobrać preparat, żeby nie narobić poważnych szkód. I to również jest zabieg który należy wykonywać regularnie.

Gdy już mamy usta speelingowane, nawilżone i wypełnione, musimy o nie zadbać i je chronić. Czyli wszelkie kremy, błyszczyki i szminki z filtrami UV to „must have” na każdą porę roku.

Piękne usta to codzienna systematyczna pielęgnacja i dla tych, co chcą, dodatkowo medycyna estetyczna, ale tu pamiętajmy o wyborze sprawdzonego gabinety lekarskiego.

#RokKobiet

Share This